SPORTURI  »  TENIS  »  WTA SINGAPORE

Viitoarea adversară de la Singapore i-a pus gând rău lui Halep: "Abia o aștept!" » Cum arată raportul meciurilor directe

Foto: Reuters
Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 23 octombrie 2017 20:59

La fel ca Simona Halep, care a învins-o clar pe Caroline Garcia, 6-4, 6-2, daneza Caroline Wozniacki a câștigat meciul de debut de la Turneul Campioanelor, spulberând-o pe Elina Svitolina, 6-2, 6-0.

La conferința de presă de după meci, Wozniacki a prefațat meciul pe care îl va juca împotriva lui Halep miercuri, mărturisind că se așteaptă la un duel extrem de complicat.

"Ea a jucat foarte bine și a obținut o victorie bună. Cu siguranță n-o să am un meci ușor. Este o adversară dificilă, returnează multe mingi și știe cum să treacă din defensivă în ofensivă. Voi încerca să rămân agresivă și să-mi fac jocul. 

Dar abia aștept să o întâlnesc și mă bucur că am obținut deja o victorie aici", a spus daneza la conferința de presă de după victoria cu Svitolina. 

Partida dintre Simona Halep și Caroline Wozniacki va avea loc miercuri, de la ora 14:30. Duelul va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct la TV Digi Sport 2.

3-2 
e raportul meciurilor directe dintre Wozniacki și Halep, daneza fiind în avantaj

CLASAMENT GRUPA ROȘIE

1. Caroline Wozniacki 2-0
2. Simona Halep 2-0
3. Caroline Garcia 0-2
4. Elina Svitolina 0-2

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Handbal
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Gigi Becali a văzut lista lui Mircea Lucescu și a reacționat: „El e cel mai bun din România!”
Nationala
Gigi Becali a văzut lista lui Mircea Lucescu și a reacționat: „El e cel mai bun din România!”
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră
Nationala
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (1)
spinoza
spinoza  •  24 Octombrie 2017, 05:45

Bafta Simona!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează