FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - GAZ METAN 0-0

FC Braşov şi Gaz Metan s-au anulat reciproc într-un meci anost » Zbatere în gol

Articol de GSP - Publicat marti, 28 septembrie 2010 00:00

Cele două formaţii s-au anihilat reciproc, iar meciul s-a terminat aşa cum a început

Braşovul a fost echipa care a impus ritmul aseară. Oamenii lui Isăilă au avut prima ocazie în minutul 17, dar "capul" lui Lamine a fost scos de Pleşca. Acelaşi portar a intervenit senzaţional la şutul lui Chipciu de la 25 de metri (20). Au fost, practic, singurele faze într-o primă repriză săracă în fotbal de calitate.

Partea secundă a aparţinut tot gazdelor. Chipciu, cel mai bun "stegar", a trecut pe lîngă gol în minutul 60, însă reluarea sa din careu s-a dus pe lîngă. Hadnagy nu s-a lipit nici el la gol, mingea trimisă de el din 14 metri lovind bara. Gazul nu a contat în atac şi pentru că jocul brazilianului său minune, Eric, nu a avut sclipire. Teoretic, acest 0-0 nu bucură pe nimeni. La ce s-a jucat, Pustai şi ai lui pot mulţumi Cerului pentru punctul scos sub Tîmpa, punct ce o menţine în plutonul fruntaş.

"Nu se pune problema înlocuitorii lui Isăilă"
Ioan Neculaie, patron FC Braşov

"Cu puţin noroc, puteam da lovitura pe final"
Cristian Pustai, antrenor Gaz Metan

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Adversara celor de la FCSB în Europa League conducea cu 3-0 în minutul 12, însă apoi a urmat NEBUNIA!
Sepsi OSK - FCSB, în etapa #11 din Liga 1. Echipe de start + detalii de la Sf. Gheorghe
Dorinel Munteanu: „Nu am fost prieten cu cei din generația mea, doar coechipier” » Replica omului cu care a împărțit vestiarul a venit imediat

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”