INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MALLORCA - REAL MADRID 1-2

VIDEO » Revenire de excepţie a lui Real Madrid, care cîştigă un meci tensionat în Mallorca, 2-1!

Jucătorii madrileni sărbătorind golul victoriei

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 14 ianuarie 2012 23:04

Real Madrid s-a impus în deplasarea de la Mallorca, scor 2-1. Liderul din Spania a început meciul foarte slab, primind gol în minutul 39, după o primă parte a jocului în care a fost dominată de gazde, care şi-au creat cîteva ocazii importante la poarta lui Casillas. Hemed a înscris VIDEO, forţîndu-l pe Mourinho să mişte ofensiv la pauză, introducîndu-l în teren pe Higuain. Acesta a făcut diferenţa, înscriind golul egalizator în minutul 72 VIDEO. Madrilenii s-au crezut în avantaj după reuşita lui Ramos, care a fost însă anulată.

O fază de atac excelentă a echipei lui Mourinho a dus pînă la urmă la marcarea golului doi, reuşit de Callejon VIDEO, care îi menţine pe madrileni în fruntea clasamentului, la 8 puncte de Barcelona, care are un meci mai puţin, urmînd să joace mîine seară cu Betis.

Cele două echipe se vor întîlni miercuri, 18 ianuarie, în prima manşă a sferturilor Cupei Regelui, de la ora 23:00, liveTEXT pe GSP.ro

MALLORCA: Aouate - Ramis, Caceres, Chico, Cendros, G. Castro, Tissone (Alfaro 87), J. Victor (Jose Marti 84), M. Pereira, Victor, Hemed (Ogunjimi 74)
Rezerve: Catalyud, Nsue, Jose Nunes, Pedro Bigas

MADRID: Casillas - Ramos, Pepe, Arbeloa (kaka 59), Marcelo (Coentrao 59), Xabi Alonso, Ozil, L. Diarra (Higuain 46), J. Callejon, C. Ronaldo, Benzema
Rezerve: Adan, Şahin, Granero, Varane

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Oficialul clubului din Liga 2, după victoria la scor-fluviu de azi: „Avem drept de promovare!”
Liga 2
„Ne vom despărți” » Măsuri drastice după Oțelul - Dinamo
Viața în România a fotbalistului aflat la 11.000 de kilometri distanță de casă: „Mie asta îmi place cel mai mult aici. Îmi dă siguranță"

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”