INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

”Panti” la Hull! » Dorinţa lui Pantilimon s-a îndeplinit: pleacă de la Manchester City

Panti a ascultat sfatul lui Pițurcă și pleacă la un club unde poate evolua constant
Panti a ascultat sfatul lui Pițurcă și pleacă la un club unde poate evolua constant

Articol de - Publicat vineri, 14 iunie 2013 00:00 / Actualizat joi, 13 iunie 2013 22:01

Portarul naţionalei îşi va negocia în următoarele zile contractul cu nou promovata în Premier League.

Costel Pantilimon vrea să apere mai des şi Man. City i-a venit în ajutor. Potrivit unor surse din anturajul clubului, "cetăţenii" s-au înţeles cu Hull City să li-l cedeze definitiv în schimbul unei sume consistente. Iar acum a rămas ca fostul portar al Timişoarei să-şi negocieze contractul la nou promovata în Premier League.

Conducerea lui City îi oferise şi o altă variantă lui "Panti": prelungirea contractului scadent în 2014. Dar i s-a pus în vedere că va rămîne în continuare pe bancă. Şi "tricolorul" a refuzat.

11 meciuri a apărat Pantilimon în doi ani la "cetăţeni": 6 în Cupa Angliei, unul în Supercupă, pe care a şi cucerit-o, şi 4 în Cupa Ligii Angliei

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Cu cine a mers Chivu la negocierile cu șefii Parmei: îi va fi „secund” în staff
Campionate
Cu cine a mers Chivu la negocierile cu șefii Parmei: îi va fi „secund” în staff
Ce făcea Dan Șucu în timp ce Șumudică era țintit de suporteri și amenința cu demisia » A postat și imaginile
Superliga
Ce făcea Dan Șucu în timp ce Șumudică era țintit de suporteri și amenința cu demisia » A postat și imaginile
Andrei Rațiu, luat tare la ieșirea din stadion: „Te-ai simțit prejudiciat cu Barcelona?” » Românul a fost lăudat și de antrenor, și de rivali!
Stranieri
Andrei Rațiu, luat tare la ieșirea din stadion: „Te-ai simțit prejudiciat cu Barcelona?” » Românul a fost lăudat și de antrenor, și de rivali!

Varga a revenit asupra propriilor declarații, la câteva ore după ce i-a transmis lui Dan Petrescu: „Plângăciosule, fă-ți bagajele!”

Ion Țiriac pune la bătaie 600.000 de euro pentru turneul de la București: „Menține România pe harta internațională a tenisului”


Comentarii (12)
cracker
cracker  •  14 Iunie 2013, 11:51

Foarte bine, o sa aibe meciuri in picioare, mi-as dori daca ar putea sa-i faca pe aia de la City sa regrete.Mult succes!

kilimanjaro
kilimanjaro  •  14 Iunie 2013, 11:19

Hull city ? Doamnee, unde a mai ajuns. Dar tot e bine că măcar e ”afară„, singura consolare.

spectatorul
spectatorul  •  14 Iunie 2013, 10:48
Postat de speedy73 pe 14 Iunie 2013, 10:35

asa este. un jucator bunicel la o echipa mica sare in ochi mai ceva decat unul f bun la o echipa f mare. iar pantilimon e mai mult decat "bunicel"

Bine, in cazul asta se poate interpreta si intr-un mod mai pesimist. Daca echipa, in special apararea, e slaba, atunci portarul este mai expus si va primi mai multe goluri, ceea ce nu da bine la CV.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează
Close