SPORTURI  »  ALTELE  »  POLO / ITALIA-ROMÂNIA 10-4

Prea buni! » România a fost învinsă de Italia în meciul de debut al Mondialului de polo de la Barcelona

Tiberiu Negrean a marcat primul gol al României aseară

Articol de GSP - Publicat marti, 23 iulie 2013 00:00 / Actualizat luni, 22 iulie 2013 22:35

Campioana lumii nu a dat nici o şansă României în meciul de debut la Mondialul de la Barcelona.

România nu a contat în primul său meci la Mondialul de la Barcelona. În faţa campionilor lumii, italienii, "tricolorii" au început foarte prost disputa şi după primele 6 minute erau conduşi cu 4-0!

Echipa pregătită de Vlad Hagiu a echilibrat apoi disputa, a redus din diferenţă şi la pauza mare, Italia avea avantaj de doar trei goluri: 5-2. Marja s-a menţinut şi în sfertul 3, 7-4, dar pentru România totul s-a năruit în ultimele opt minute.

Italia a mai marcat de trei ori şi a dus scorul la 10-4. Era o înfrîngere prevăzută totuşi pentru România, care încearcă însă să prindă locul 2 în grupă pentru a avea şanse la "optimi". Urmează meciurile cu Kazahstan (mîine) şi Germania (26 iulie), care vor da ierarhia finală în grupa D.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Motivare șocantă a Înaltei Curți în „dosarul Mario Iorgulescu” » Explicația ștergerii condamnării de 13 ani și 8 luni pentru omor: „Nu a folosit mașina ca mijloc pentru suprimarea vieții”
Special
Marele Shaquille O'Neal, implicat în controversa momentului în SUA » Totul a plecat de la o fotografie „scăpată” pe internet
Stiri extrasport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”