FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL

VIDEO "Briliantul" a început să strălucească » Adrian Mutu, "dublă" pentru Petrolul

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 februarie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 februarie 2014 19:23

Adrian Mutu a marcat primele goluri de la venirea la Petrolul, în amicalul cu Şeriff Tiraspol, dar echipa nu a reuşit să cîştige în faţa moldovenilor.

"Briliantul", folosit vîrf de Cosmin Contra, a înscris cu capul, în minutul 2, după ce portarul advers respinsese şutul lui Priso. În minutul 19, Mutu a semnat "dubla". Guilherme a centrat, iar atacantul de 35 de ani a reluat în plasă mingea respinsă de un adversar.

Petrolul a încheiat la egalitate cu Şeriff, scor 2-2.