FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - U CLUJ 2-2

Nemulțumirea lui Florinel Coman, după FCSB - U Cluj: „Am fost egoiști”

Articol de - Publicat marti, 03 octombrie 2023 07:15 / Actualizat marti, 03 octombrie 2023 13:09

Extrema Florinel Coman (25 de ani) a explicat ce nu a mers la FCSB în egalul cu U Cluj, 2-2.

După meci, Coman, unul dintre ce mai importanți jucători de la FCSB, a analizat jocul echipei sale și a spus că, în opinia lui, jucătorii roș-albaștri nu au luat cele mai bune decizii când se aflau la finalizare.

Becali a intrat în direct și s-a luat de Dănciulescu: „Cine ești tu să spui așa ceva?” » Tensiuni la miezul nopții, a intervenit și Ilie Dumitrescu: „Gigi, tu ești cel care face asta!”
FCSB

Concluziile lui Florinel Coman după FCSB – U Cluj

„Am întâlnit o echipă cu experiență, care are jucători care știu să joace. U Cluj nu ne-a surprins. Știam că e o echipă căreia îi place să paseze.

Am început bine, am marcat repede și am crezut că ne vom face un meci ușor. Dar nu a fost așa. Am fost egoiști la ultima pasă, dar fără să vrem.

Rămânem cu un punct și ne pare foarte rău, pentru că ne-am propus să nu ne încurcăm acasă. Am avut ocazii, dar nu am fost lucizi în faţa porţii.

Dacă făceam un meci foarte bun, câştigam cu siguranţă. Atitudine, cum să n-ai atitudine? Am avut ocazii, dar n-am reuşit să marcăm. Și trebuia să fim mai atenți la fazele fixe.”, a spus Florinel Coman, potrivit PrimaSport.

Este prea devreme să vorbim despre lupta la titlu. Bătălia se va da în play-off. Important este play-off-ul.

– Florinel Coman

Nu a fost rezultatul pe care l-am vrut. În prima repriză, nu am fost cum trebuia. Marea problemă a fost că nu am controlat jocul. Le-am lăsat spații mari. În repriza secundă, am încercat să reparăm greșelile, dar nu am avut control. Am avut șanse, dar când nu marchezi e posibil să încasezi. Asta ne-a costat cele trei puncte. Trebuie să devenim mai buni. Mă gândesc la următorul meci, care va fi în cinci zile. Trebuie să muncim și să continuăm.

– Elias Charalambous, antrenor FCSB

VIDEO Golul prin care U Cluj a obținut un punct cu FCSB

Gigi Becali anunță transferul unui atacant la FCSB: „Îmi place foarte mult Compagno, dar...”
FCSB - U CLUJ 2-2
Elias Charalambous, debusolat după ce FCSB a fost egalată în minutul 88: „Când nu tranșezi soarta jocului există mereu posibilitatea să încasezi gol”
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”
România, bătută zdravăn de Ungaria » Florentin Pera are mult de lucru înaintea Campionatului European de handbal feminin