INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PARMA

Dennis Man, gol superb în Parma - Fiorentina / FOTO: Imago +11   FOTO
Dennis Man, gol superb în Parma - Fiorentina / FOTO: Imago

Articol de - Publicat sambata, 17 august 2024 20:02 / Actualizat sambata, 17 august 2024 20:32

Dennis Man a marcat un gol superb pentru Parma în meciul cu Fiorentina, în prima etapă din Serie A.

Jucătorul român de 25 de ani a deschis scorul în minutul 22, la revenirea Parmei în Serie A, după o pauză de 3 ani, perioadă în care a jucat în Serie B.

Dennis Man, gol superb în Parma - Fiorentina

+17 FOTO

Valentin Mihăilă și Dennis Man au fost titulari pentru Parma și au fost cei mai buni din prima repriză. Primul a fost aproape de gol încă din minutul 5, dar i-a iertat pe cei de la Fiorentina. Mihăilă a trimis în primă fază slab la colțul scurt, apoi peste poartă din 7 metri.

Apoi, a venit rândul lui Man să iasă în evidență, doar că el a avut ținta reglată. Dennis a primit balonul la 16 metri de poarta lui Terraciano și a trimis plasat, la colțul lung, fără șanse pentru portarul celor de la Fiorentina.

Toată banca Parmei a sărit să-l felicite pe jucătorul român, care a marcat doar al treilea lui gol în Serie A. Precedentele două au fost marcate în 2021, când a ajuns la Parma de la FCSB.

Dennis Man, cotat la 10 milioane de euro pe Transfermarkt, a marcat în stilul caracteristic cu Fiorentina, cu un șut din dreapta, la colțul lung.

Parma - Fiorentina, prima etapă a sezonului 2024/2025 din Serie A / FOTO: Imago
+6 FOTO

Man a ajuns la golul cu numărul 25 pentru Parma, în toate competițiile, la meciul cu numărul 110 pentru „cruciați”.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”