FOTBAL  »  LIGA 2  »  DINAMO - DUMBRĂVIȚA 4-1

Dinamo a câștigat cu 4-1, dar Burcă nu e pe deplin mulțumit: „Nu mi-a plăcut. Probabil nu se mai întâmplase de mult”

Ovidiu Burcă, antrenor Dinamo +39   FOTO
Ovidiu Burcă, antrenor Dinamo

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 noiembrie 2022 13:37 / Actualizat duminica, 13 noiembrie 2022 15:54

Ovidiu Burcă (42 de ani), antrenorul lui Dinamo, a analizat victoria cu Dumbrăvița, scor 4-1, care i-a urcat pe „câini” pe locul 8 în Liga 2.

„Veneam după câteva meciuri în care s-a tot vorbit de faptul că nu înscriem. Era o chestiune de timp să marcăm mai mult, dar una peste alta sunt mulțumit.

Am avut la 2-0 un moment de relaxare care nu mi-a plăcut, dar probabil că nu am mai avut 2-0 de foarte mult timp și s-au relaxat băieții.

Va trebui să fim mult mai atenți pe viitor, te pot costa astfel de momente”, a spus Burcă la DigiSport.

Înaintea acestui meci, Dinamo înregistrase două egaluri albe la rând, cu Csikszereda și CSM Slatina.

A spus tot la TV! A plecat de la Dinamo după un scandal cu Burcă: „Da, l-am înjurat! A avut ceva personal cu mine”
DINAMO

Ovidiu Burcă, după Dinamo - Dumbrăvița: „Ionuț Borcea e un tânăr de mare perspectivă”

Despre Valentin Ioan Borcea, autorul unei „duble” astăzi, antrenorul lui Dinamo a spus:

„Ionuț e un tânăr de mare perspectivă. Când am venit la Dinamo era accidentat, era nerăbdător să intre, dar acești copii trebuie să învețe să aibă răbdare. Se antrenează foarte bine de mult timp, i-am spus acum câteva săptămâni că «Atunci când o să simt că e nevoie de tine o să te bag pe teren».

Astăzi a intrat foarte bine, cu personalitate, este un jucător cu tupeu în ultimii metri de teren. Are și mijloacele tehnice să finalizeze, să ofere ultima pasă”.

+35 FOTO

Iar despre faza din finalul primei reprize, când Buhănescu a cerut penalty, concluziile antrenorului au fost:

Mi s-a părut că ar fi fost circumstațe de penalty. Jucătorii erau foarte iritați. În mod normal, când arbitrul nu fluieră, nu trebuie să stai să te mai cerți 5 minute. Trebuia să ne liniștim, să vedem ce avem de făcut în repriza a doua.

Cu 5 etape înainte de finalul sezonului regulat, Dinamo a ajuns la un total de 21 de puncte în Liga 2, 4 sub Unirea Dej, ocupanta ultimului loc de play-off, 6.

VIDEO Cum au sărbătorit jucătorii și suporterii lui Dinamo victoria cu Dumbrăvița

Citește mai multe știri din Liga 2:

VIDEO+FOTO 6 detalii de la Dinamo - Dumbrăvița: s-a schimbat playlistul din vestiar, rezervele au făcut hora bucuriei + ce le-au cerut fanii jucătorilor la final

„Dinamo trebuie să plătească” » Alin Petrache iese la atac după ce fanii lui Dinamo au rupt scaunele pe „Arcul de Triumf”

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului