Comentarii (559)
 •  12 Octombrie 2008, 18:37

nu au jucat fotbal decat 30 min, cat am avut 2-0, ce sa intamplat pe urma a fost ca franta sa instalat la joc si ne-au cam calarit pana la final, nici nu meritam mai mult, un meci nu se joaca doar 30 min.

•  12 Octombrie 2008, 18:30

o singura faza frumoasa si de efect au avut romanii: cea la care au urcat chivu si muresan. deci asta inseamna sa joace mijlocul si in atac. nu doar in aparare!!! la acea faza, daca mutu nu se baga, era gol. in fine.. avem aparare, nu avem atac... joaca urat nationala.. si ineficient.. Piturca vinovat... clar!

•  12 Octombrie 2008, 18:09

Cu asa fotbalisti, motivati de un antrenor egal cu zero ca om, chiar daca am juca de zeci de ori meciuri tur-retur, tot nu ne-am califica la mondiale!

•  12 Octombrie 2008, 17:51

pardon ,chelsea

•  12 Octombrie 2008, 17:50

daca bateam se ducea draq logica fotbalului ,ei cu jucatori la celsea,lyon,si noi cu terek groznai,lokomotiv moscovasi fc arges,c draq norocu' tine doar 20 min

•  12 Octombrie 2008, 17:45

Goluri din intamplare sau norocoase. In rest alergam dupa francezi sa le luam mingea. Pai cu astfel de joc, daca nu facem ceva, o sa ne rugam sa avem noroc... PROFESIONALISM asta ne trebuie, nu joc la ciupeala si la noroc (ca nu e barbut...)

•  12 Octombrie 2008, 17:32

Florentin Petre : " Prima repriza a fost pentru mine cea mai buna repriza de cand joc fotbal " . Ce sa deducem din asta .. numai poate e batran , bv pt golu ala si pt centrare dar in a 2a repriza era mort numai putea sa respire . Bv goian si muresan RESPECT ! in rest ce sa zic nu avem jucatori sa isi dea viata pe teren pt o tara intreaga . Nu pot sa cred ca avem o lipsa mare mare de idei tactice ...hai sa comparam insulele feroe cu cativa locuitori cu romania cu 22 de milioane . RUSINE

•  12 Octombrie 2008, 17:31

E un relultat bun? e unul ...mai putin bun? depinde din ce punct privesti problema. Dar ce ne facem cu declaratiile ,,vedetelor" inaintea meciurilor??? Oare nu au putinul bun simt necesar pt a nu mai declara nimic? ce ar fi sa declaram dupa meci? mereu suntem concentrati,suntem super conectati la importanta partidei,jucam cu ambitie si ,,veti vedea o alta fata a nationalei" , etc....oare mai au multe fete de genul asta de aratat? Sa le fie rusine ca imbraca tricoul acela,sa plece privi

•  12 Octombrie 2008, 17:13

pai cum sa comentez evolutia nationalei .... Ambitie = 000000 , Rautate = 00000 . Pe scurt ce sa mai , niste mielusei , au condus cu 2-0 dupaia s-au bagat cu curu in poarta . de loby ce sa zic a gafat lamentabil la golul lui gourcouf , nu are voie de la 30 de metri sa dea gol pe centru indiferent ca ai 1.50 , asta e sa se gandeasca la euro 2012

•  12 Octombrie 2008, 16:09

Romania a jucat ca steaua la boro.....ne-am vazut la 2-0 deasupra lor si ne-or doborat!!!! Sa recunoastem ca puta fi si mai rau !!!!!!!!!!!!!!!!!! are dreptate la faza cu arlbitrul...:>>