Comentarii (17)
764468963651742
Ilie Golombioschi  •  10 Octombrie 2020, 15:55

A gresit ca a pornit jocurile cu jucatori mai in varsta de 28 de ani la inceputurile calificarilor , a gresit ca a folosit si foloseste jucatori ce nu mai joaca in campionatul, in competitiile interne.

1250984458283448
Catalin Amariei  •  10 Octombrie 2020, 16:18

Romania este printre putinele tari din lume care au sarit peste o generatie. In conducerea fotbalului romanesc nu se regasesc nici unul dintre jucatorii exponentiali Hagi, Popescu, Munteanu, Petrescu, Stelea, Raducioiu, Ilie Dumitrescu, Balint, Lupescu, etc. Noi am ramas sa ne conduca Burleanu, Bodescu, Stoichita... Astfel dragi microbisti ne meritam soarta. Cand sari o generatie oricum ar fi fost ea inseamna ca pleci de la zéro cand toti ceilalti ar fi déjà departe. Ne vedem dupa moartea lui Burleanu. Dar poate multi dintre noi vom fi morti déjà de mult

gago747
gago747  •  11 Octombrie 2020, 08:53

Rădoi trebuia să plece în minutul 86 al meciului cu Irlanda de Nord, cînd ne-au egalat ăia. Nu pentru că ne-au egalat în 10 oameni, ci pentru că după gol nord-irlandezii s-au repezit să ia mingea din poartă și să o ducă la centru. Cum ar veni, ne-au zis în față "Sînteți atît de proști, încît în astea 5-10 minute rămase vrem să vă mai dăm un gol, și să cîștigăm chiar și în 10 jucători." Așa o palmă morală nu cred că a mai primit Naționala României în toată existența ei ...

alenb
alenb  •  10 Octombrie 2020, 15:19

Radoi a schimbat ceva in sensul in care a incercat sa joace mai ofensiv dar de fapt n-a schimbat fundamentu, adica jucatorii de creatie, cand joci cu stanciu care de 20 de jocuri la nationala n-a mai marcat nici un gol si a dat 1 singur assist cu Feroe si care nu poate dribla decat cel mult lateral si mai tine si mingea zeci de secunde franand jocu, cand joci cu inocentul ala de Ianis ratacit la nationala din cauza numelui, cand il mai vezi si pe Mitrita o gluma de fotbalist, iti dai seama ca n-ai cum sa deranjezi o echipa serioasa. Sau Cicaldau????. Apararea e alt subiect si ea incepe cu alt pilangiu numit Chiriches. Pe urma Manea, Tosca, Bancu, chiar si acest Burca.. Pe scurt, pe langa ca nu avem jucatori, mai ramanem ancorati si in clasica selectie pe pile si interese iar Radoi este copilu sistemului, executa ce-i ordina federalii si impresarii. Pai ascultati ce zic Camataru si Balint de cum s-a facut echipa la mondialu din 1990 ca sa joace raducioiu si altii care trebuiau vanduti, metehnele sunt aceleasi doar ca nu mai avem jucatorii din 1990, atunci chiar si pilangii aratau a fotbalisti nu a dealde Stanciu.

mihai_bn
mihai_bn  •  10 Octombrie 2020, 15:16

"Au început să cânte după ce au câștigat un meci amical cu Austria"-Dan Petrescu după meciul României la Klagenfurt Oare câți s-au supărat pe Bursuc după declarația asta? Cred că 90% din așa zișii microbiști români. Uite că Petrescu a știut ce vorbește! Suntem campionii jocurilor fără miză, suntem campionii amicalelor. Singurul care ar mai putea redresa puțin corabia e Petrescu. Restu-i gargară ieftină.