bianconerri
bianconerri  •  10 August 2015, 16:38
Postat de gerulozaurus pe 10 August 2015, 15:47

Dinamo a avut mare noroc cu bara dar si cu indolentul de Chipciu care il transforma pe Dodel intr-un nou idol al stelistilor.

Sincer vorbind si Steaua a avut noroc ca Lazar s-a incaltat invers. In prima repriza daca intra una din cele 2 ocazii, vorbeam de ghinioane, nu de noroc, asa e?

zizu
zizu  •  10 August 2015, 13:40
Postat de ionutstv pe 10 August 2015, 13:33

Imaginea lui Dinamo este cea a lui Petre, uitativa cum sta echipamentul pe el cand intra pe teren. Sa puna mana sa manance mai mult ca i-a dublat alocatiile. Sta echipamentul pe el ca hainele bunicului pe un nepot de 7 ani, e penibil. ***

serios?,,,,e mai bine ca pe popa crapa tricoul,nu?....asa sunteti voi fcsb istii...cand e cu kg,faceti misto,cand e slab la fel....mai bine v ati uita in curtea voastra....! sunteti ca si comentatorii de la tv romanesti care in loc sa analizeze sa com meciul ei cauta hibe la arbitraj,chiar si unde nu e cazul,iar purtatorii de microfoane de la aceleasi posturi,in afara de intrebari cu steaua.....nu stiu sa intrebe altceva

hai_d1nam0
hai_d1nam0  •  10 August 2015, 13:14

Bvo Rednic. asa merita un om subiectiv, asa vad mereu stelistii, numai in avantajul lor. prima repriza a fost a noastra a doua a lor.

cpt.ahab
cpt.ahab  •  10 August 2015, 13:13
Postat de a.c.a.b_st pe 10 August 2015, 12:48

Eu nu-l judec pe Rednic...omul și-a atins scopul.Regretul meu este că n-am văzut goluri,măcar de s-ar fi terminat un 2-2,să ne bucurăm pe rând.:))

S-au marcat vreo 70 de goluri in cele 35 de meciuri de pana acum. E un campionat foarte sarac in privinta asta. Aici se vede lipsa de calitate a jucatorilor. Capello, parca, spunea ca "o echipa care nu ia gol e bine antrenata, iar una care marcheaza mult are jucatori de calitate".

zizu
zizu  •  10 August 2015, 12:54

diferenta intre jucatorii de la steauain care vreo cativa sunt noi veniti si dinamo unde cativa sunt de anul trecut......,dar asa sunt fcsb istii mereu se gasesc,cativa,pusi de cei de acolo sa se ia de adversari....ba chipciu,ba stanciu cu bobar,ba acum ..popa! care popa ar trebui sa simuleze mai putin si sa joace mai mult! si fcsb istii ar trebuii sa invete sa vorbeasca ceva mai normal..... gheonea si duckadam,cand vorbesc se strambaq cu gura aia....,chirpicu,zici ca are bile de rulment in gura,dica radoi si a.popa....sasaie mai ceva ca sarpele din cartea junglei..... o fi cool sa sasai sau sa graseiezi,dar mai vorbiti normal fratilor ca nu va cade nimic

mariuss72
mariuss72  •  10 August 2015, 12:46
Postat de a.c.a.b_st pe 10 August 2015, 12:36

Da,in prima repriză, Dinamo putea să inscrie.Despre a doua repriză,pot spune doar că s-a jucat victoria,la o singură poartă.Una peste alta,scopul scuză mijloacele,au plecat cu un punct.

Da, exact cu a fost meciul vostru la Botosani, acolo dominarea a fost mult mai clara.

alexzece
alexzece  •  10 August 2015, 18:11

Poate ca o fi mic,dar a fost clar cel mai periculos om al nostru,alaturi de Hamroun.Steaua e slaba la momentul asta,se vede clar,insa chiar si asa are o clasa peste Dinamo.Voi v-ati reconfirmat,prin bucuria suporterilor vostri si a jucatorilor de la final,statutul de echipa mica si inferioaraStelei.Felicitari pentru marele egal pe care l-ati obtinut.;)

adrian_hora
adrian_hora  •  10 August 2015, 15:26

adi popa are 1.69, rednic 1.74 - nu e prea mare diferenta. daca unu care are 5 cm mai putin ca tine e mic de inaltime tu cum esti semi- mic de inaltime? semi-pitic? sau stramb?

aly_dinamo
aly_dinamo  •  10 August 2015, 15:01

Pai ce sa spuna si Popa? Era de asteptat. Meci bun. Cred ca printre cele mai bune derby-uri din ultimii ani, daca nu cel mai bun. Rezultat echitabil. Antrenor excelent, portar excelent, apararea buna, foarte siguri fundasii centrali.. Imi place si atacantul, nu s-a miscat rau. FORTA DINAMO!!!