FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

A dat gol pentru Dinamo, dar un detaliu l-a dezamăgit: „Nu înțeleg de ce”

Facebook Dinamo

Articol de - Publicat miercuri, 27 septembrie 2023 11:13 / Actualizat miercuri, 27 septembrie 2023 11:51

Ionuț Amzăr, fundașul stânga de 20 de ani al lui Dinamo, a găsit lucruri pozitive și negative în jocul echipei sale cu FCU Craiova (1-1), din Cupa României Betano.

Ionuț Amzăr, 20 de ani, a înscris pentru Dinamo, în meciul de Cupa României cu FCU Craiova (1-1), și a avut oportunitatea de a mai marca o dată pe final de partidă, însă Ionuț Gurău a reușit să pareze șutul.

Costin Amzăr și fake news-ul cu transferul la Rapid: „Eram la stadion, mă uitam la meci, și primesc mesaj: «Ne-ai trădat!»”
dinamo

Ionuț Amzăr este la al doilea gol în tricoul lui Dinamo

Fundașul stânga al ”câinilor” a căpătat mai multă încredere după această reușită, mai ales că a fost contestat în câteva rânduri de către suporteri. Amzăr, crescut la clubul din Ștefan cel Mare, este la al doilea gol în tricoul roș-albilor.

La primul din acest sezon, dar el a punctat și în sezonul trecut, tot în Cupa României, cu Unirea Slobozia (3-3).

Ionuț Amzăr, reacție după remiză: „În repriza a doua am lăsat-o mai moale, nu înțeleg de ce”

După partida de pe Arena Națională, Ionuț Amzăr s-a arătat dezamăgit de egalul făcut de Dinamo cu oltenii.

„Am făcut un meci bun. Din prima repriză i-am luat de sus și am făcut exact ce am lucrat la antrenament. Am mai jucat cu ei, știam ce ne așteaptă. A venit și golul în prima repriză, ne bucurăm că am marcat.

În a doua repriză am lăsat-o mai moale, nu înțeleg de ce. S-au urcat peste noi, au scos și penalty-ul. S-a terminat egal, asta este. Mergem mai departe.

51de meciuri a strâns Amzăr la Dinamo, marcând de două ori

Am fost acolo și ne-am creat ocazii tot meciul, nu doar în prima repriză și am reușit să marcăm. Vedem ce o să facem mai departe. Noi ne-am setat ca obiectiv Cupa. O să vedem de la meci la meci ce putem să facem și câte puncte putem să obținem. Să vedem unde ajungem”, a declarat Ionuț Amzăr la finalul partidei.

Eu sunt suspendat pentru meciul cu Oțelul Galați. Le țin pumnii colegilor mei și sper să vină cu cele 3 puncte. În a doua ligă pe unde i-am prins, i-am bătut. Să vedem acum, pentru că sunt alte meciuri în prima ligă.

- Ionuț Amzăr, fundaș Dinamo

5goluri a marcat Dinamo în primăvară în duelurile cu Oțelul Galați în play-off-ul Ligii 2, două victorii ale ”câinilor”, 3-0 la București, 2-0 pe malul Dunării

EXCLUSIV Dragoș Iancu a povestit cum l-a „reparat” chirurgul Gabriel Dinu: „Mi-a pus o placă de titan și șuruburi”

Alex Chipciu în fața elevilor: „Îmi plăcea mult istoria”. La ce materie mai era bun fotbalistul cu 13 trofee

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția surprinzătoare a lui Marius Șumudică după ce a fost întrebat de meciul FCSB-ului cu PAOK: „Era mai important pentru mine”
Tirada virulentă a lui Denis Alibec: „Ei n-au existat pe teren! Ce trebuie să fac ca să primesc penalty?”
Mihai Stoica, după PAOK - FCSB: „Aș vrea să subliniez ceva ce nu s-a discutat” + De câte puncte mai are nevoie campioana pentru calificare
Europa League

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP