FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

El e singurul jucător vandabil de la Dinamo: „Un pas în față”

Cătălin Cîrjan (al doilea de la stânga la dreapta) // FOTO: Facebook
Cătălin Cîrjan (al doilea de la stânga la dreapta) // FOTO: Facebook

Articol de - Publicat luni, 25 mai 2026 16:45 / Actualizat luni, 25 mai 2026 16:47

Căpitanul Cătălin Cîrjan (23 de ani) este singurul jucător care ar putea pleca pe bani de la Dinamo. Anunțul a fost făcut de președintele Andrei Nicolescu. În iarnă, „câinii” au refuzat o ofertă colosală, 4,5 milioane de euro din partea ucrainenilor de la Metalist Harkov.

Din acel moment, clubul i-a setat o clauză în valoare de 5 milioane de euro. Rămâne de văzut dacă un club din Europa va decide să o achite pentru a-l transfera pe căpitanul lui Dinamo.

În rest, niciun alt jucător de la Dinamo nu este de vânzare. Fundașul central Nikita Stoinov are o clauză de aproape 2 milioane de euro, iar israelianul vrea să continue în România, susține Nicolescu.

Cătălin Cîrjan, singurul jucător care ar putea fi vândut de Dinamo la vară: „Am setat o valoare”

(De câți jucători s-ar putea despărți Dinamo ca să rămână cu un lot puternic?) Am spus doar pentru Cătălin Cîrjan. Am setat o valoare, apropo de ofertă, pentru a putea să intrăm într-o negociere (5 milioane de euro) și el, cumva, să facă un pas în față. În rest, nu face parte din planurile noastre ca alți jucători să plece.

Există discuțiile legate de mărirea clauzei lui Stoinov și de clauza pe care o are, dar astea sunt discuții pe care nu are rost să le facem acum, pentru că nu știm cum vor decurge. Noi știm ce am vorbit cu el.

El se simte foarte bine, simte că a progresat foarte mult, își dorește să mai rămână cel puțin un an cu noi, pentru că știe că are nevoie de încredere, meciuri și pregătirea pe care a făcut-o cu noi anul acesta, cel puțin încă un an. Aici suntem în această situație”, a declarat Andrei Nicolescu la emisiunea „Totul pentru Dinamo”.

El e singurul jucător vandabil de la Dinamo: „Un pas în față”
Cătălin Cîrjan, liderul lui Dinamo// foto: Cristi Preda (GSP)

  • Cătălin Cîrjan a jucat 43 de meciuri în acest sezon pentru Dinamo, perioadă în care a marcat 8 goluri și a oferit 6 pase decisive. E cotat de site-ul de specialitate Transfermarkt la 2,5 milioane de euro.

  • Nikita Stoinov a jucat 42 de meciuri pentru „câini”, reușind un gol. Este evaluat la 1 milion de euro.

Clasament final în play-off

Citește și:
Ferrari, epic FAIL după lansarea primului supercar 100% electric: „Arată ca un telefon! Rămâneți la făcut pizza!” » Prăbușire brutală la Bursă
Noutati auto
Ferrari, epic FAIL după lansarea primului supercar 100% electric: „Arată ca un telefon! Rămâneți la făcut pizza!” » Prăbușire brutală la Bursă
Veste uriașă pentru FCSB și Dinamo » Festivalul de pe Arena Națională, ANULAT
Superliga
Veste uriașă pentru FCSB și Dinamo » Festivalul de pe Arena Națională, ANULAT
S-a despărțit de fostul internațional și acum participă în noul sezon de la Insula Iubirii
Campionate
S-a despărțit de fostul internațional și acum participă în noul sezon de la Insula Iubirii
Investiția pe care Ioanițoaia o regretă: „N-a fost cea mai bună afacere și am să vă spun de ce”
Diverse
Investiția pe care Ioanițoaia o regretă: „N-a fost cea mai bună afacere și am să vă spun de ce”
ULTIMA ORĂ DECIZIE PSD și AUR s-au impus din nou în Parlament. Vânzarea de acțiuni la companiile de stat, interzisă până la finalul anului 2027. Puține excepții
Profit.ro
ULTIMA ORĂ DECIZIE PSD și AUR s-au impus din nou în Parlament. Vânzarea de acțiuni la companiile de stat, interzisă până la finalul anului 2027. Puține excepții
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Copleșit de emoții în sala Rapid, Van der Vaart i-a atribuit lui Chivu un cuvânt imens: „Știam că așa va fi!”

Concertul lui Max Korzh a adus scene ca-n marile peluze europene! Imagini incredibile pe gazonul Arenei Naționale


Comentarii (4)
creeperno8142
creeperno8142  •  25 Mai 2026, 22:40

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Fandinamo93
Fandinamo93  •  25 Mai 2026, 22:04

Din informațiile mele am înțeles că Milanov are o oferta de a pleca pe bani buni la Milan și iarăși o oferta buna a venit pe numele lui Mărginean oferta de a fi amantul lui Nicolaescu că altfel nu-mi închipui cum de joaca la Dinamo..

Bazacon
Bazacon  •  25 Mai 2026, 19:42

Dați-ii bah fraților lu Nicolescu ala, sa molfaie ceva,ca sa nu mai vorbeasca atâta!Vad ca nu se lecuiește deloc sa faca pe slujnica proasta de gura,care da din casa prin vecini!

Vezi toate comentariile (4)
Comentează