FOTBAL  »  Superliga  »  BECALI CREDE CĂ HAŢEGAN A PRIMIT 150.000 DE EURO PENTRU UN PENALTY

Aron Huzu îl apără pe Haţegan: "Este un om integru, nu cred ce se spune despre el"

Aron Huzu îl apără pe Haţegan:

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 septembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 28 septembrie 2011 11:02

Fostul preşedinte al CCA, Aron Huzu, a vorbit despre dosarul de la DNA conform căruia delegările în Liga 1 ar fi fost făcute la ordinul lui Cristi Borcea şi Adrian Porumboiu şi nu crede că Ovidiu Haţegan ar fi luat 150.000 de euro pentru a acorda un penalty.

"Am lucrat cu Ion Crăciunescu în comisie şi are competenţe de management în această instituţie. Dar să nu vă aşteptaţi la o schimbare extraordinară din momentul în care va veni la CCA.

Mi-aduc aminte că am avut discuţii cu domnul Borcea mai mult prin intermediul televiziunii.

Ovidiu Haţegan mi-a lăsat impresia de un integru şi nu cred că ar fi primit 150.000 de euro pentru a da un penalty. Cred că dacă am trimite 10-15 arbitri în alte ţări foarte puternice, ar evolua impecabil", a spus Huzu la sportro.

Becali crede că Ovidiu Haţegan ar fi luat 150.000 de euro pentru a acorda un penalty

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”