moshu_cu_ruc.sacul  •  15 Septembrie 2014, 20:11

Ceea ce a declarat Mateo sunt sigur că a fost doar o părere subiectivă, izvorâtă din dorința (poate, de moment) de a-și estompa propria frustrare. În principiu, lăsând deoparte formularea vădit răutăcioasă, sunt de acord cu ceea ce s-a scris în articolul de față. Totuși, uneori sunt aspecte pe care nici măcar jurnaliștii (adevărați) nu le pot înțelege întru totul pentru că acestea sunt strict de ordin sentimental iar semnificația lor se regăsește doar în inima suporterilor. Poate tocmai de aceea, în declarația lui Mateo, dinamoviștii au putut “citi” și…dincolo de cuvinte. Eu, unul, l-am înțeles perfect.

domino63
domino63  •  15 Septembrie 2014, 19:48
Postat de sakamoto pe 15 Septembrie 2014, 19:12

Astrele spun ca este ultimul campionat al lui dinamu! Insolventii militieni se desfiinteaza, Neacoita stie bine aceasta:vinde tot si dispare. Datorii mari, nu sint bani, n-au spectatori. Ni vine nici un sponsor la gropari. Adio! Steaua forever!

Si daca tot se desfiinteaza, de ce va mai este frica de ei?! Am vazut ca pe voi si pe CFR va ajuta lumea mereu! Milogii natiei! Daca atot sunt prosti,l de ce/i mai furati? Insusi Panduri al; vostru a spus sceea ce a spus; penalti si eliminare la pentru botosani! Daca tot nu sunteti in syare sa vedeti, nici cu auzul nu stati bine?!

bivumu
bivumu  •  15 Septembrie 2014, 19:32
Postat de unico_biancorossi pe 15 Septembrie 2014, 19:00

aa, pai de aia nu stiu faza. am mai zis, dupa eliminarea lui barboianu nu am mai urmarit parodia spectatorilor, jucatorilor gazdelor si.. arbitrilor. golul 3 a fost foarte regulamentar, nu-i asa ?..)) ma rog,,, de gustibus... acum aflu ca si da silva ar fi fost motocosit in careul gazdelor, bine aparat dupa pauza de un arbitru ce a trait toata repriza a doua cu impresia ca antrenorul gazdelor are dreptate..)) pai... doar urlase la el 5 minute, in pauza..)

Ce a fost la golul 3 ?

sakamoto
sakamoto  •  15 Septembrie 2014, 19:12

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  15 Septembrie 2014, 19:04
Postat de bazileon pe 15 Septembrie 2014, 18:56

Dupa golul egalizator (2-2) si chiar inainte sa marcheze ei.

si, chiar a fost de 11 m la da silva ?? hmm... nu gasesc faza asta, o tot caut...

unico_biancorossi  •  15 Septembrie 2014, 19:02
Postat de ingineru07 pe 15 Septembrie 2014, 18:58

vf. campului este poarta la intrarea in bucovina si este situat in botosani .....samahoanca e in rusia..ce draq fumati voi?

.)

unico_biancorossi  •  15 Septembrie 2014, 19:00

ingineru07
ingineru07  •  15 Septembrie 2014, 18:58
Postat de titelb pe 15 Septembrie 2014, 14:45

Botosani nu e in Bucovina. Țara fagilor se intinde intre Vatra Dornei si Suceava, Fălticeni si Horodenka (Ucraina). Nu are nici o legatura cu bautorii de samahoanca (rachiul din sfecla).

unico_biancorossi  •  15 Septembrie 2014, 18:57
Postat de adi_stelistul pe 15 Septembrie 2014, 17:42

Nu sunt de acord cu sintagma "rusinea cu Botosani". O infrangere cu 2-3, avand 2 oameni in minus, pe un teren pe care a pierdut si Astra, nu e o rusine. In rest, declaratiile lui Mateut... Ce sa zic, asta e, fiecare vede ce si cum vrea.

oai nici nu e. meci pierdut doar cu 3-2 in conditii de vadita inferioritate numerica, 9 si apoi 8 jucatori de camp, aproape toata repriza 2 si doar 3-2, doar 53-47% posesia (aici e interesant), 6-5 suturi pe poarta.. e ceva de alta natura decat "rusine". desigur, dinamo a practicat cel mai slab fotbal din acest sezon, asta am afirmat inca de pe Live, imediat dupa match. mai ales in repriza 1, cand ambele echipe au evoluat in cate 11 jucatori. nici macar simularile, intimidarile, provocarile si agitatia gazdelor nu sunt scuze pentru a exonera de culpa o echipa amorfa, lipsita de chef si visatoare.