Alte știri din fotbal

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
1

După ce i-a dat 3-0 Universității Cluj, Mirel Rădoi surprinde: „Cred că am exagerat puțin săptămâna asta”
3

Ioan Ovidiu Sabău, tranșant după eșecul de la Craiova: „Până la urmă, a fost 3-0...”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Ce prostie de articol! Inepții!
Dan Petrescu are o„firma”- atâtea titluri de campion!Prin urmare ar trebui sa nu se mai certe cu ei și sa-i scoata scurt din lot pe „senatorii de drept”!Acum când mai sut doar 5 jocuri,dar inca este pe primul loc !Deac nu mai merge de câteva etape,Camora nu mai merge demult in aparare-mai „scoțându-se”cu câte o incursiune in atac-Bordeianu nu merge decât in prima repriza!Are destui jucatori buni!
E anormal tot ce s-a intamplat din vara pana acum. Pe langa "lotul" Sumudica aminteste-ti de Meleke adus in vara si imprumutat in vara, Figueiredo imprumutat si adus Letica, Itu readus si scos din lot, Roger trecut pe banca dupa meciuri, inca unul de la Botosani la fel. Bus si Dugazici adusi amandoi ca sa ce? Acum mijlocasul din Ucraina adus pana in vara. Haos mai mare e doar cand intra Becali in febra cumparaturilor.
Greseala majora s-a facut in vara dupa plecarea lui Iordanescu si venirea lui Sumudica. A enormal ce s-a intamplat atunci, conducerea a cumparat o gramada de jucatori, fara sa se consulte cu antrenorul. Majoritatea petarde. Cand a venit DP nici unul din cei veniti nu se pretau stilului lui. Asa ca au mai schimbat odata randurile din mers. Deja un obiectiv(LC sau cupa Uefa erau compromise), asa ca s-a ajuns la un lot de 50 de jucatori si la nemultumiri, normale pana la urma, din partea jucatorilor. In conditiile astea si faptul ca acum suntem pe primul loc e o realizare, dar asta e doar din cauza ca celelalte competitoare sunt penibile de-a dreptul.
Nu cred ca discursul e problema, mai ales ca toata lumea-l cunoaste, dar lotul supradimensionat si transferurile non-stop ar putea fi o problema, mai ales ca nu jucau in mai multe competitii.
Da, dar are nevoie de o branza mai mare sa nu moara de foame. Nu poti trai la infinit cheltuind bani pe care nu-i ai.
Oricum CFR -ul a făcut o „brânză ” mai mare ca FCSB ,Craiova și alții
Asa se exprima echipa din momentul in care jucatorii se coalizeaza impotriva antrenorului. Dar cine este cel care a instigat, a unit, jucatorii impotriva antrenorului ? Ce interese se ascund in spatele atitudinii jucatorilor ? Petrescu trece acum prin ceea a trecut Sumudica atunci cand el dadea tarcoale vestiarului CFR, la inceput de campionat. Echipa a jucat modest, chiar prost, iar Sumi a fost demis fortat (un spectacol de prost gust) ca sa fie instalat Petrescu. Mai tineti minte cum toti jucatorii in frunte cu Deac, Hoban, Camora, se intreceau in pase trimise la adversar ? Roata vietii se intoarce ! Discursul lui Petrescu, mereu depresiv si permanent negativ la adresa altora, deranjeaza pe multi. Numai el nu este vinovat ! Mereu uita sa aminteasca faptul de felul in care se exprima CFR pe teren : mediocru, confuz, fara idei... Daca nu reface legatura cu vestiarul pierde campionatul. Si numai el este cel vinovat !
Singura echipa cu care a facut "o branza" CFR anul asta a fost din Gibraltar.
Foarte la obiect articolul "Mocirla românească îşi degajă mirosul repulsiv: Dan Petrescu, batjocorit în ultimul hal la televizor" publicat de Amir Kiarash pe 20.04.2022
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.