FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - PANDURII 0-0

Dialog halucinant între arbitrii meciului Vaslui-Pandurii: "Hai, băieţi, mai avem un minut şi se termină cum trebuie"

Radu Petrescu

Articol de GSP - Publicat luni, 13 august 2012 00:00 / Actualizat luni, 13 august 2012 12:49

Radu Petrescu, "centralul" care s-a aflat în fruntea brigăzii de la FC Vaslui - Pandurii  0-0, a fost acuzat violent de Adrian Porumboiu pentru că a distrus meciul.

"N-a dat un penalty evident pentru Pandurii în minutul 45, apoi nu ne-a mai lăsat pe noi să jucăm, probabil l-a anunţat cineva de acel penalty neacordat. Nu l-a dat afară pe Viera, apoi la orice duel fluiera fault! E un pseudoarbitru, care distruge meciuri pe bandă rulantă. Cine-l ţine în braţe să moară cu el în braţe!", a răbufnit Porumboiu.

Ceea ce e şi mai surprinzător e ceea ce s-a întîmplat cu Radu Petrescu în finalul jocului de la Vaslui. Unul dintre cei care au format brigada de arbitri a povestit apropiaţilor un lucru incredibil făcut de "central". De fapt, e vorba despre o replică pe care Petrescu ar fi avut-o către colegii săi în minutele de prelungiri, cu ajutorul sistemului de comunicaţii.

"Hai, băieţi, că mai avem un minut şi jumătate şi se termină 0-0, se va termina bine. Mai avem puţin", le-ar fi zis Radu Petrescu celorlalţi din brigadă, după care a fluierat finalul cu cîteva zeci de secunde înainte de expirarea minutelor de prelungiri pe care rezerva de arbitru le arătase de la marginea terenului.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția surprinzătoare a lui Marius Șumudică după ce a fost întrebat de meciul FCSB-ului cu PAOK: „Era mai important pentru mine”
Tirada virulentă a lui Denis Alibec: „Ei n-au existat pe teren! Ce trebuie să fac ca să primesc penalty?”
Mihai Stoica, după PAOK - FCSB: „Aș vrea să subliniez ceva ce nu s-a discutat” + De câte puncte mai are nevoie campioana pentru calificare
Europa League

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP