FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - OȚELUL 2-2

Dorinel Munteanu, după Petrolul - Oțelul: „Dacă era 3-0 sau 4-0 după primele 30 de minute, nu se mira nimeni”

Petrolul - Oțelul 2-2 » La finalul duelului din etapa #8 a Superligii, Dorinel Munteanu (55 de ani), antrenorul gălățenilor, s-a declarat mulțumit cu evoluția elevilor lui.

Articol de - Publicat vineri, 01 septembrie 2023 20:52 / Actualizat vineri, 01 septembrie 2023 20:56

„Din nou, cea mai bună echipă a fost Oțelul. Sigur, scorul a arătat invers, dar a fost o singură echipă pe teren. Am dominat prima parte. Dacă era 3-0 sau 4-0 după primele 30 de minute, nu se mira nimeni. Jocul îmi dă speranțe.

Diagnostic crunt pentru Vlad Chiricheș: „Va lipsi mult timp”
FCSB

Un antrenor îi duce pe jucători până în 16 metri, acolo intervine inspirația lor. Am greșit ultima pasă, am scăpat de două ori singur cu portarul, dar portarul lor a fost într-o formă extraordinară.

7 remizea bifat Oțelul în acest campionat

A lipsit doar victoria. Sunt mulțumit, per total. La pauză, le-am spus băieților să mărească tempo-ul. Și așa au făcut”, a declarat Munteanu la Prima Sport 1.

Dorinel Munteanu: „Ce dacă vine Rapid?”

Munteanu așteaptă prima victorie din acest sezon etapa viitoare, pe antrenorul Oțelului nu-l sperie Rapidul, următoarea adversară: „Azi am întâlnit o echipă foarte, foarte bună. Ce dacă vine Rapid? Petrolul poate e mai puternică decât Rapid, a bătut în Giulești cu 2-0. Orice e posibil în Superliga, important e cum jucăm noi”.

Mai multe articole de actualitate:

FCSB
Dezvăluiri explozive pe axa frații Kovacs - Marcel Savaniu - Kyros Vassaras: cum funcționează sistemul de relații, influență și protecție în arbitrajul românesc!
ARBITRAJ

5 statistici frapante: în 98% dintre cazuri, primul gol al Olandei este apărat! + „Tricolorul” care a pierdut TOATE cele 11 dueluri cu adversarul direct