Alte știri din fotbal

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
1

După ce i-a dat 3-0 Universității Cluj, Mirel Rădoi surprinde: „Cred că am exagerat puțin săptămâna asta”
3

Ioan Ovidiu Sabău, tranșant după eșecul de la Craiova: „Până la urmă, a fost 3-0...”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Ba, nu are rost ca amintesc ca demonstrezi zilnic un servilism deșănțat, toată lumea știe ca FC fcsb este Becali! Acest club nu exista, nu respira, nu mănâncă, nu se adăpa fără blagoslovirea lu’ ne-a jjijji. Însă nu despre asta e vorba aici, nu are rost sa o lungim, lucrurile sunt vechi și clare însă tu nu ai capacitatea sa le înțelegi nici dacă te mai naști de 5 ori nu odată! Treaba e ca FC fcsb este dovedit încă odată ca RĂU PLATINIC! In atari condiții, ce încredere sa aibă vreo primarie, cu ce tupeu sa te duci sa joci pe “stadioane construite din bani publici” când tu ai ajuns sa datorezi un milion unora care au fost extrem de amabili, fina Firea gen!? De asemenea, vom cere public lu’ Nicușor Dan, care așa incapabil cum e, măcar da dovada ca încearcă sa se implice unde lucrurile sunt simple, iar aici e unul simplu: sa nu va mai lase sa jucați pe Arena Naționala pana nu dați banii iar de acum înainte plata in avans sau depusă garanție! Sa va vedem atunci! :-))))
Trebuie sa fi cel putin de nivelul puscariasului, daca nu chiar mai jos, ca sa poti sustine un asemenea personaj. Auzi la el il "porcaim" pe saracutul de becali din orice motiv si oricand :)) Plata chiriei si utilitatilor fiind orice motiv :)) Deci cei care se iau de puscariasul becali sunt demni de toata mila, si daca sustinem si Steaua suntem chiar patetici :)) Bai baiatul, e tocmai pe dos :) Tu care-l sustii pe becali esti demn de toata mila, cand o sa te trezesti? Probabil ca niciodata...
Astia pierd proces dupa proces. Numai de hotii si de tepe s-au tinut atatia ani. Urat mai moare aceasta impostoare: hulita de toti, sfasaiata de tribunale, in genunchi dpdv sportiv.
Am mai spus…..toate procesele in care a fost implicat Becali s-au terminat prin pierderea acestora de catre cioban, indiferent daca ele au avut loc in tara sau in strainatate !!
intr-un cuvant: dinamo! Respect cortacero
Radem și ne enervam in același timp la BLM și îngenunchere înaintea meciurilor! Mai grav ca mulți îngenunchează zilnic in noul trend : gigsmul ! Sau cum sa îl apărăm pe Stăpân orice infracțiune ar face el!
Exact! Cainele moare de drum lung si tu... de grija altuia, nu-i asa? Ca si Fidel Castro ala, de a scris mai jos.
Si matale... tot la ASE, la fara frecventa? Cu tot cu penalitati, acelasi lucru este. Pentru alte afaceri foloseste aceiasi bani care in loc sa fie imobilizati sunt rulati si un simplu oier care va da lectii tuturor, castiga, in timp ce prosti ca tine stau sa scrie pe forumuri si mor de ... grija altuia, pierzand... cel putin timpul. Hai ca nu are rost, asta e incultura crasa. Pune mana si citeste, daca vrei sa cunosti despre ce vorbesti. Cauta tratamentul contabil şi cel fiscal in cazul unei datorii faţa de un furnizor. Ai sa vezi ce inseamna prescriptia de 3 ani. ASTA cauta Becali, bai incultura! Cauta sa traga de timp ca sa o obtina. Asta daca partenerul de afaceri nu il notifica sau nu il da in judecata sau face vreo greseala procedurala. Nu este moral, dar e absolut specific afaceristilor. V-ati invatat sa il porcaiti pe Becali din orice motiv si oricand, dar habar nu aveti despre ce vorbiti si ce are individul in cap. Sunteti demni de toata mila, iar daca mai sustineti si clona sinistra UM 02301, sunteti de-a dreptul patetici!
Ha! Ha! Ha! Cand vad atatia prosti, ma ia de cap. Bai, nu trebuie sa fii economist ca sa pricepi ca tergiversarea unei plati iti aduce un castig financiar. Ce naiba, numai ageamii isi dau cu presupusul pe aici si se distreaza ca Gigi a mai pierdut un proces? Ce proces, bai, nestiutorilor? Asta e un proces pierdut dinainte de a fi deschis. Intre timp, pana se parcurg calea de recurs si apelul, Gigi ruleaza banii... Mai, da fraieri sunt unii, zici ca s-au nascut pampalai!
Ce am “proorocit” mă prostovane și NU s-a întâmplat!? Ati câștigat procesul cumva!? Astăzi era o etapa, se amâna (scria pe site de multă vreme asta, coincidenta sau nu, oricum se mai întâmplase) asta e, oricum suntem cu un pas mai aproape de finalul “proorocit”! Tu însă nu faci decât sa confirmi ca pt voi o amânare este o victorie, mai “respirați” niște luni. Interesant e ca deși inițial amânarea era pt astăzi, intre timp a mai fost un termen in proces, pe 10 Mai (deh, nici amânările nu mai sunt ce erau odată! :-))) ), termen la care practic CAB v-a terminat, atunci au decis sa respingă cererea fcsbistilor de admitere de noi acte și înscrisuri in proces (știi tu, “roaba de acte” la care visa prietenul tău Oja), iar pe ce exista in dosar doar nu îți imaginezi ca vor decide altfel decât fondul și alte zeci de “onorate Instanțe” in ultimii 7 ani. :-))) Oricum cu Steaua in L2 e game over pt voi, o știe și ne-a jjijji, de aia nici nu mai “investește” nimic, a ajuns sa nu își mai plătească nici facturile, deși vorbim de niște sume minuscule pt un club care se vrea mare … sau Steaua! :-)))) tic,tac,tic,tac … :-)))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.