Alte știri din fotbal

Mihai Stoica a numit cel mai bun fotbalist cu care a lucrat de când a intrat în fotbal: „Le face pe toate”
0

Jucătorul lui Dinamo, luat tare de Andrei Nicolescu: „Trebuie să se dea «cu capul de pereți»”
0

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Atat in antrenorat cat si ca jucator, Dinu a insemnat ceva pentru fotbalul nostru. Astalalt, nu . Chirila jr. e doar un fanfaron cu ZERO realizari.
Despre domnul Ioan numai respect, asta (fiul mare)este un *** educat de o familie cu intelect
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Acest “pacalici” al fotbalului romanesc nu se ridica nici macar pana la glezna lui Cornel Dinu, atat din punct de vedere fotbalistic, cat si intelectual !! Daca l-ar auzi regretatul sau tata, s-ar rasuci in mormant !!
Dar nici cu Dinu...El si cu Annamaria Prodan!Aia„scapa”pe internet poze „imbracata”numai intr-un... inel,iar el „se scapa”! Cica e plin de „spirite”!Fauna bogata!
Acest Chirilă e un zero barat.Nu a realizat nimic.Dinu cu toate defectele lui a fost un mare fotbalist și cred eu intelectualul de drept al fotbalului românesc.Si a câștigat două campionate cu Dinamo sa nu uitam meciul cu Rapid când Dinu a aruncat prosopul asta vizavi de cele două insuccese enumerate de neica nimeni chirila
Nu sunt dinamovist, si chiar daca eram tot cautam sa fiu impartial, carierele celor doi la nivel de jucator si antrenor nu pot fi comparate, Dinu clar il surclaseaza pe Chirila, in schimb domnul Dinu are defectul de a fi prea critic , ironic si nu prea este modest, mereu cauta prin limbajul ''ales'' sa para superior asa a procedat mereu, nimeni nu a spus ca nu e inteligent dar daca era si mai modest era mult mai bine si nu atat de ascutit, pe de alta parte dl Chirila nu poate invoca episodul Kosice si Falticeni , atat timp cat nu se ridica la nivelul oponentului sau, poti sa invoci daca ai o cariera solida in spate dl Chirila nu are, asa ca nu poate sugera ''indicatii'' tactice despre cum ar fi trebuit sa procedeze la Kosice , sau cu Falticeni. Domnul Dinu are o varsta, mai debiteaza si ineptii, nu poti sa-i dai astfel de raspunsuri unui om batran.Cu tor respectul pentru dl Chirila nu a demonstrat nimic in fotbalul romanesc, dar vorbeste prea mult si fara rost singurul motiv pentru care apare in presa este numele, e fiul regretatului cronicar Ioan Chirila, ca altfel ma indoiesc de aparitia in presa a afirmatiilor sale belicoase.
ionut chirila nu trebuie sa deschida gura. nu a realizat nimic in fotbalul mare! nici nu-l cauta nimeni pt ca practic nu exista la nivel de antrenoride liga 1 satot propus el pe la multe ecipe dar nimeni nu-l vroia doar saraca Academica care-i pe punctul de a se desfinta la pus antrenor pt ca nu venea nimeni! si dl dinu *** ! trebuie insa respectat pt ca a fost unul dintre cei mai mari jucatori romani si un antrenor destul de bun!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu stiu si nu inteleg de ce considerati ca d-ul Cornel Dinu este indreptatit sa jigneasca pe toata lumea. Intreb pentru ca argumentele lui Chirila nu sunt singurele adevaruri urat mirositoare din debaraua lui Dinu. Acel 7-0 de pomana, tot Craiova-i campioana inca se mai striga prin Oltenia. Deci, buna crestere este necesara oricui.
Dinu nu e in stare sa răspundă coerent sau să facă și el comentarii argumentate, folosește doar cuvinte mari dar goale pentru a ironiza. Din păcate nu ii reușesc ironiile, se transforma in jigniri. A îmbătrânit urat, păcat....
Amândoi au dreptate. Atât doar că Dinu a jignit primul. Deși sunt dinamovist de peste 40 de ani, acest individ este, cum scria cineva mai jos, caracter zero: răutăcios, veșnic negru în cerul gurii, cu ifose de om cult (fără prea mare fundament în realitate), frustrat și invidios. Din cariera lui de antrenor rămâne un singur reper: trabucul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.