FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - OȚELUL 3-1

Mircea Rednic răsuflă ușurat: „Obiectivul este realizat!”

Mircea Rednic (62 de ani), antrenorul de la UTA, a tras concluziile după ce arădenii au învins-o pe Oțelul, scor 3-1, în runda cu numărul #6 din play-out-ul Superligii.

Articol de - Publicat joi, 25 aprilie 2024 21:29 / Actualizat joi, 25 aprilie 2024 22:31

După această victorie, arădenii și-au asigurat salvarea de la retrogradare. Mircea Rednic recunoaște că echipa lui a avut noroc în acest meci. Gălățenii au ratat mai multe ocazii importante. Antrenorul spune că și-a certat jucătorii la pauza meciului, iar aceștia au intrat mult mai bine în repriza secundă.

ARENELE BNR

Mircea Rednic, după ce UTA a câștigat cu Oțelul: „Ne-a trecut glonţul pe la ureche în dese rânduri!”

„O victorie mare. Nu a fost o victorie neaşteptată. În prima repriză, au avut câteva situaţii în care ne puteau marca goluri. Ne-a trecut glonţul pe la ureche în dese rânduri!

E o echipă foarte bună şi bine pregătită. Oţelul este o echipă bine organizată şi foarte omogenă. Şi-au păstrat nucleul de jucători, după ce au promovat în SuperLigă. Fizic, cred că am stat mai bine decât ei. Am gestionat bine meciul, în special în repriza a doua. L-am trecut pe Omondi în spatele lui Kevin şi am reuşit să îi blocăm.

Am observat că fundaşii centrali ai Oţelului nu sunt de mare viteză şi în felul ăsta am reuşit să îi surprindem. I-am certat un pic pe jucători, în repriza a doua au jucat mult mai bine. Este o victorie meritată. Pentru moment suntem pe primul loc. Asta ne-am şi dorit!

Obiectivul este realizat la UTA. Sunt trei puncte foarte importante. Vreau să felicit jucătorii, staff-ul tehnic şi suporterii. E altceva când ai suporteri în tribune. A fost o atmosferă foarte bună. Ne-au împins de la spate să obţinem victoria.

La mine nu există relaxare. Trebuie să jucăm bine şi în următoarele meciuri. Jucătorii trebuie să dea totul până la finalul campionatului. Eu mai am un sezon la Arad. Mă simt foarte bine aici pentru că sunt iubit la UTA. Orice antrenor îşi doreşte o astfel de atmosferă, cum e la Arad”, a spus Mircea Rednic, pentru orangesport.ro.

VIDEO. Copiii de la Arad i-au cântat „La mulți ani!” lui Mircea Rednic

Ozil s-a umplut de mușchi și e criticat de un fost coechipier: „Un mic Cristiano, arată dizgrațios!”
TRANSFORMARE
Vi-l amintiți pe fostul dinamovist Riccardo Piscitelli? Transfer pentru un proiect îndrăzneț, la clubul sponsorizat de MOL: „Mulți îl vor urma”
TRANSFER

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”