FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - DINAMO

A marcat în Sepsi - Dinamo, apoi a lansat săgeți către CFR Cluj: „Am făcut un pas greșit, dar asta e!”

Sepsi - Dinamo, imagini înainte de meci // FOTO: Ionuț Iordache (GSP) +46   FOTO
Sepsi - Dinamo, imagini înainte de meci // FOTO: Ionuț Iordache (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 28 iulie 2024 00:46 / Actualizat duminica, 28 iulie 2024 00:51

Florin Ștefan, fundașul stânga al grupării Sepsi Sfântu Gheorghe și marcatorul golului covăsnenilor în meciul cu Dinamo (1-1), a trimis săgeți către CFR Cluj, fosta sa echipă.

Apărătorul lateral al României U21 din 2019, semifinalist al Campionatului European, a afirmat că a făcut un pas greșit când a ajuns în Gruia, deoarece nu a primit șanse reale pentru a se impune în primul 11.

Florin Ștefan regretă că a jucat pentru CFR Cluj

„Cred că este un rezultat echitabil. În prima repriză am dominat noi, în a două repriză au dominat ei. Cred că în prima repriză am avut o fază în care puteam primi penalty.

Am intrat motivați să marcăm golul doi. În a două repriză nu am reușit să mai ținem de minge și am luat gol. Dacă nu ții de minge, e greu.

Este un start bun, sper să continuăm pe aceeași linie. Sper să obținem în meciul viitor o victorie și tot așa.

Am simți faza golului, am vorbit cu Oțelită. I-am spus că o să dau gol, a spus că vrea și el. Și i-am spus că mai bine îmi dă o pasă de gol. Am lovit-o bine.

Mă simt bine la acest club, deoarece aici mi se oferă încredere față de fostele mele cluburi. Am făcut un pas greșit când am venit la CFR Cluj, dar asta e!”, a declarat Florin Ștefan, la finalul meciului.

Denis Ciobotariu, dezamăgit după duelul cu Dinamo

Denis Ciobotariu a reacționat și el la finalul partidei. Fundașul central al covăsnenilor s-a arătat dezamăgit de modul în care a gestionat Sepsi a doua repriză cu Dinamo

„O primă repriză foarte bună, o a două teribilă, la fel că în meciul trecut. Am început bine sezonul, ne bucurăm că am făcut aceste puncte, însă asta nu este o scuză pentru meciul din această seară.

Mă bucur mult, cred că și în anii trecuți am tot demonstrat-o. Există într-adevăr o creștere, mă bucur că reușesc să ajut echipa și să mă pliez pe sistemul de joc”, a spus și Denis Ciobotariu.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Rezultat șocant în Liga Națiunilor » Georgia și-a zdrobit adversara, o națională prezentă la Euro 2024: „Fiasco, rușine! Cea mai slabă prestație din istorie”
Secretele alimentare ale fotbaliștilor dezvăluite de nutriționistul vedetelor din Liga 1 + Motivul pentru care oamenilor obișnuiți le este greu să slăbească