FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA ALBA IULIA - POLI IAŞI 2-1

Vezi pe GSP.RO fazele VIDEO din Unirea Alba Iulia - Poli Iaşi 2-1 » Ce revenire!

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 august 2009 00:00

Două dintre echipele care au început greu sezonul competiţional 2009/2010, Unirea Alba Iulia şi Poli Iaşi s-au întîlnit astăzi într-un meci spectaculos, pe care gazdele şi l-au adjudecat cu scorul de 2-1. Vezi aici clasamentul Ligii 1 în timp real

Poli Iaşi a preluat repede conducerea, în prima repriză, graţie reuşitei frumoase a lui Vlad Bujor (min 11), care a catapultat în vinclu prima minge de gol a partidei.

Jocul a continuat să fie aprig disputat, dar ambele formaţii au părut incapabile să menţină un ritm constant în primele 45 de minute. Singura mare ocazie de gol a reprizei a aparţinut tot oaspeţilor, care au ratat desprinderea prin acelaşi Vlad Bujor.

Cu două schimbări făcute la cabine, Adrian Falub a forţat totul pentru ofensivă în partea secundă, iar tactica tehnicianului Unirii a dat roade. Într-un final nebun de meci, Bobi Verdeş (min 80) şi Florin Dan (min 84)  au adus victoria celor de la Alba Iulia, care strîng astfel 4 puncte după primele 3 etape ale campionatului!

Citeşte aici comentariul liveTEXT al meciului!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Don Juan să nu-mi dea mie lecții!” » Dorinel Munteanu nu se dezice și le dă o replică tăioasă analiștilor care l-au criticat pentru incidentul cu Maftei: „Doar atât îi spun lui Vochin!”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”