FOTBAL  »  Superliga  »  SĂGEATA - CEAHLĂUL 0-2

VIDEO Victorie imensă pentru Ceahlăul în deplasare cu Săgeata Năvodari!

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 mai 2014 00:00 / Actualizat vineri, 02 mai 2014 20:30

Săgeata Năvodari a sperat într-un rezultat pozitiv în derby-ul retrogradării cu Ceahlăul Piatra Neamţ, dar oaspeţii s-au dovedit mai puternici şi s-au impus cu 2-0 după golurile lui Marc şi Golubovici.

VIDEO cu cele mai importante faze

Ceahlăul şi-a asigurat o victorie mare în deplasarea cu Săgeata, mai ales că echipa venea după multe rezultate negative. Totuşi, primul gol al Ceahlăului a venit după o poziţie suspectă de ofsaid.

Nemţenii acumulează 36 de puncte după acest succes şi sînt aproape de salvare.

Săgeata are 32 de puncte în acest moment, unul mai mult decît Oţelul, primul loc retrogradabil.

Click pentru liveTEXT

Echipele probabile:

Săgeata
Panagopoulos - Peteleu, Munteanu, Popa, Lopez - Pană, Dulee - Tigoianu, Vezan, Deletic - Guerra
Rezerve: Băican, Tudose, Iordache, Chiţu, Filip, Bărbulescu, Grigoraş

Ceahlăul:
Jovic - Dumitraş, Ichim, Cazan, Ţepeş - Marc, Achim - Gheorghiu, Golubovic, Constantinescu - Jula
Rezerve: Calancea, Mateciuc, Chitoşcă, Tăbăcariu, Onciu, Popadiuc, Margină

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”

Comentarii (12)
cracker
cracker  •  03 Mai 2014, 02:26

2 Giurumele de e chipe, m-am uitat la a 2 a repriza, sarea mingea din ei ca din perete.Jucatorii sunt fomisti si pun la pariuri e o morisca Gaz Otelul 0-2,Otelul Sageata 0-1 Ceahlaul Gaz 0-1 (jucau de-a latul terenului cu 1 om in plus nu atacau poarta), Sageata Ceahlau 0-2.Numai oaspetii au castigat 3 etape la rand cote 2.40 cu 2 zile inainte de meci.

helioglobalus
helioglobalus  •  03 Mai 2014, 00:19
Postat de rayofra pe 02 Mai 2014, 21:46

care "ditamai" offside-ul? la pauza in studio abia si-au putut da seama care e mai in fata, umarul lui Marc sau piciorul jucatorului de la Sageata..si analizau faza cu imaginea pusa pe pauza. Deci daca abia asa au zis "pare ca e offside"..atunci cum vrei un om sa vada faza asta in direct si sa nu greseasca, nu ai cum. Chiar daca a fost offside, arbitrul nu are nicio vina, e aproape insesizabil offsideul. Iar la faza cu hentul, mingea ii venea direct in fata si s-a aparat cu cotul. Probabil din cauza asta nu s-a dat hent

dacă nu le ai , lasă-te de sportul ăsta, la golul lui Guerra a fost un offside minuscul sau poate n-a fost, şi l-a dat, arbitraj tematic, toate deciziile importante au fost anti-Săgeata, boanghina de Kovacs îi are pe conştiinţă şi pe Farul, cu nocturna aia de kăcat de la Iaşi!

rayofra
rayofra  •  02 Mai 2014, 21:46
Postat de valachorum pe 02 Mai 2014, 19:29

+ un gol din ditamai ofsaidul. Ar fi trebuit totusi sa ii bateti etapa trecuta. V-ati cam batut joc in prima repriza de mari ocazii.