Alte știri din fotbal

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
1

După ce i-a dat 3-0 Universității Cluj, Mirel Rădoi surprinde: „Cred că am exagerat puțin săptămâna asta”
3

Ioan Ovidiu Sabău, tranșant după eșecul de la Craiova: „Până la urmă, a fost 3-0...”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
SALARIILE ACELOR ANGAJATI AI STATULUI, JANDARMI, SOFERI, ETC TOT TREBUIE PLATITE. CAND A JUCAT DINAMO CU CSA LA FEL DE MULTI JANDARMI AU FOST, CHELTUIELI ASEMANATOARE, CARE TREBUIE SA ASIGURE ORDINEA SI LINISTEA PUBLICA. DAR BANI ARUNCATI PE FEREASTRA DE STAT SUNT CEI POMPATI IN CLONA FARA DREPT DE PROMOVARE. PENTRU CE PLATESTI TU BONUS DE PROMOVARE ACELOR ANGAJATI LA STAT DACA NU POT PROMOVA? E SPALARE DE BANI! TOATA TARA VA URASTE! ZIUA DESFIINTARII VOASTRE VA FI SARBATORITA IN INTREAGA TARA!!!
O sa râzi (sau nu ?!) dar nici el nu-și poate explica eculubrațiile emise de singurii lui doi neuroni . Cum îi poti explica că acel corp de control este mecanismul instituției al cărei nume il poartă prin titulatură și constuie obiect de activitate prin menirea pentru care a fost constituit ?! Mă amuză teribil că nostalgicii Marelui Urs (ori nu au priceput ,ori se fac că nu văd ) nu pun accent pe acel " concluzii privind DOAR negocierile cu FCSB". Probabil ca restul concluziilor vor da tonul partiturii "Stingerea" , iar gornistul va cânta cu jale trupeților....
Explică-ne, te rog, în urma închirierii stadionului Ghencea, lui Jiji Becali, statul/armata a avut de pierdut financiar? Din câte știu, pentru cele două meciuri, chiria a fost de 82.000 de euro (cam cât încasează clubul CSA Steaua din vânzarea biletelor pe un sezon întreg, neacoperind cheltuielile de administrare a stadionului). Mergem pe pierderi planificate ca în ”Uniunea Sovietică” pe care, cu drag, o amintești? Cât despre abuzul în serviciu, tu chiar crezi, sincer, ce spui? Dacă da, e grav! Îți amintesc și faptul că Jiji a achitat toate cheltuielile legate de asigurarea ordinii pe stadion. Că nu e un personaj ok este altceva.
Alte surse, in alta publicație main stream, ziceau ceva de o gaura de cateva milioane legate de administrarea bazei sportive. Eu zic sa mai cautati 2 surse, sa deveniti si voi profesionisti.
aloo , *** poate ne spuneti si noua cat a costat desfasurarea de forte la primul meci al zecesebeului pe arena Ghencea? ca au fost jandarmi, elicoptere, calareti ca pe vremea lui raposatu...sau alea au fost gratis ca asa a vrut ciolanu? ciolanu cel mai mare rau al Romaniei! Asteptam alegerile ca sa facem dreptate si urmarire penala pentru ciolanul pentru abuz de putere! Dragnea a fost inchis tot pentru ca a pus o vorba buna pentru cineva , oare ciolanu chiar crede ca o sa scape?? cat despre *** ....e prea batut de soarta prin nestiinta ca sa-l mai injur si eu! oricum ...sila de toti zecesebisti , sila de toti lingusitorii de langa ei ! ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Amice,de ce sa nu participe în campionatul Uniunii sovietice. In perioada pandemiei, Gigi Valiza era împotriva vaccinării și de partea Rusiei. ' Mnealui aducea de acolo " medicamente" pt " clinica sa" . Mi se pare firesc sa joace acolo. Stadioanele sunt mai mari iar Putin îl va primi cu bratele deschise.
CSA Steaua a fost cândva, demult şi dăduse colțul. Au dezgropat-o nişte generali neo-comunişti şi şi-au pus ventuzele la finanțele statului corupt. Toți judecătorii şi juriştii care judecă aceste spețe dintre adevărata Steaua (FCSB) şi paraziții (CSA Steaua), sunt corupți, avizi de bani şi de putere. Într-o țară coruptă, plină de vicioşi şi imaturi, este evident că (virgulă) caracatița neo-comunistă CSA-Steaua va avea mereu câştig de cauză. Becali ar fi deştept să participe cu echipa lui, Steaua Bucureşti, în campionatul Bulgariei!
***,statul iese pe minus cat timp exista clona csa. a iesit pe plus ca a lasat Steaua din liga 1 sa joace in Ghencea. cum bah sa spui ca faptul ca oamenii si-au facut munca pentru care sunt platiti a costat bani? esti prost sau doar te faci? este ca si cum ai spune ca l-a costat pe angajator bani mai multi sa plateasca portarul pentru ca portarul si-a facut datoria si a impuscat inf88ractorul. pai pentru asta este platit,ca infractorul ala vine o data la 3 ani sau niciodata,nu conteaza. asa si aici. oameni aia erau platiti tot cu atat ca veneau sau nu veneau la meci.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
vitan barzesti se desfiinteaz. plange altundeva. pai acolo sunt clar datorii uriase pe care nu le plateste nimeni,ce dovada mai amre vrei?
tibi iq33,pai mai citeste si tu niste ziare serioase,nu doar fituica asta de perete.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.