Alte știri din fotbal
Nana Boateng, prezentat la Petrolul Ploiești! Urmează atacantul
0
Încurcată de Petrolul, Dinamo umblă la „pușculiță”: „Suntem în discuții pentru apărare, mijloc și atac”
0
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
1
Șeful VAR a fost „reactivat” pe post de secund! » A avut mai multe meciuri în țările arabe decât în Superligă
0
Știri din fotbal internațional
Cristiano Ronaldo, golul #961: cum a înscris astăzi, în campionat
0
Câți bani a obținut FCSB din participarea în grupa unică Europa League
2
Mărturia chirurgului care l-a operat pe unul dintre fanii lui PAOK rănit în accidentul din Timiș: „E un miracol că a supraviețuit, dar...”
0
Chivu face „hattrick-ul” la Inter » „Conduce cu claritate, entuziasm, determinare și arată perspicacitate tactică”
3
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Trebuia să îl fac pe soțul ei să o părăsească pentru a putea rămâne cu ...
Libertatea
Mobilizare pentru Autostrada Bucureștiului: circulăm la vară pe A0 între A2 ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Ministrul de Externe maghiar, intervenție la două cluburi din Ungaria, ...
Libertatea
...sa-ti faci cariera la Dinamo si sa acuzi pe altii de metode securiste....ce cauta-n Romania la alegeri? Fara a avea o stima sau altceva pentru Burleanu, este un mare mister de ce Lupescu a lasat postul cald de la UEFA ca sa candideze la federatie. Din prietenie pentru gasca ce nu a facut nimic timp de 20 de ani pentru fotbalul românesc? Gasca de aur. Sper sa aiba si el(ei) o mutare surpriza si de efect. Din pacate cred ca nici unii nici altii nu au o solutie sa scoata fotbalul din impas. Vor doar ciolanul. Pentru asta trebuie jucatori talentati si mai ales seriosi....de unde sa-i gasim secolul asta, nu doar în mandatul viitor al oricui va câstiga. Nu ca as avea vreo simpatie pentru Burleanu si echipa lui, dar mi s-a parut ciudat ca Mutu(nici o stima pentru el în ceea ce priveste caracterul) Contra(la fel) mai nou Lupu au sarit în barca lui Burleanu. Poate sa fie Lupu acuzat de cele 7 pacate dar nu se fite-n tur. Nu au facut nimic pâna acum acesti " generatie de aur" si acum sunt un lingou de aur. Uniti si dintr-o bucata. Daca se implicau la sfârsitul carierei lor, fotbalul românesc era probabil mai bun. Asa, fratii Becali, Dragomir si Mircea Sandu au facut ce au vrut fara sa le pese. In ceea ce-l priveste pe Burleanu, chiar Mircea Lucescu a spus ca în acest timp a acumulat experienta...vezi episodul viitor...
Cind lupescu vorbeste de metode securiste e ca si atunci cind vorbesti de funie in casa spinzuratului.
pt ce merita cei 2 presedinte pe viata la institutiile alese : "Dind expresie vointei unanime si entuziaste a intregului popor, Marea Adunare Nationala a reales, intr-o atmosfera de puternica vibratie patriotica, cu unanimitate de voturi, pe tovarasul Nicolae Ceausescu, cel mai vrednic si iubit fiu al poporului roman, in suprema functie de Presedinte al Republicii Socialiste Romania.cu cantec inainte mars spre fazele finale ale folbalului romnesc !
iata de ce domnu iongulescu merita sa fie presedinte pe viata la lpf""Parcă Ştefan (n.r. Gheorghe Ştefan) era candidat, nu Iorgulescu. El a vorbit cel mai mult. Ponta şi Dragnea n-au spus clar "votaţi cu Iorgulescu!", ni s-a dat senzaţia că au venit să bată şaua ca să priceapă calul", a declarat sub protecţia anonimatului unul dintre participanţii la discuţii.
iata de ce buleanu merita inca un mandat in fruntea frf:Consilier cu stea pe piept la Cotroceni În iulie 2009, când Băsescu se afla în emoţiile pentru câştigarea unui nou mandat, Burleanu se “înrolează” în serviciul preşedintelui. Devine consilier la Departamentul pentru minorităţi, condus de Kovacs Ekstein. Este atât de harnic şi priceput, încât se remarcă imediat. După cinci luni de muncă, Traian Băsescu îl decorează cu Ordinul Naţional Serviciul Credincios, în Grad de Cavaler. Băsescu motivează decorarea lui Burleanu cu un ordin de vârf în ierarhia distincţiilor, prin decretul publicat în Monitorul Oficial nr. 882, din 17 decembrie 2009 astfel: “În semn de apreciere deosebită a activităţii eficiente şi meritorii prin care a contribuit la îndeplinirea cu succes şi profesionalism a atribuţiilor ce revin Administraţiei Prezidenţiale”.nu v-ati saturat de nashu si de corleone ? buleanu presedinte pe viata pt romania,pt performanta,pt cupele europene !
Stiti ca in statutul FRF la conditiile ce trebuie sa le indeplineasca cei ce candideaza la functia de presedinte al FRF exista si conditia ca acesta sa aiba studii superioare,indiferent de domeniu si nu doar studii de 10 ani cat la ora actuala cred ca e invatamantul obligatoriu. E posibil chiar caacesta sa fie chiar de numai 8 clase, gratuit si obligatoriu. Discutati si aceasta restrictie. E normala? In lumea fotbalului a jucatorilor de fotbal probabilitatea ca acestia sa aiba studii superioare pe drepte inclusivpentru cei cu studii inainte de 90 e oarecum destul de mica, vezi si cazul neclar al lui Gica Popescu. Eventual si eu precum si alti potentiali candidati suntem stopatide a candida de aceasta restrictie. E normal? Opinia publica,presa,federatia ce zice?
In ce Grupa joaca Romania la campionatul Mondial ... ca am uitat? ...:)) In Grupa Rosaceaee ... corect! ...:))
Daca cineva se mai indoia ca Lupescu nu are tricoul cu 3 trandafiri pe sub sacou ti-au citit comentariul si s-au lamurit.
i-au dat la temelie.. l-au paradit.. HAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHA
Hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.