FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA

Răzvan Marin, după un nou gol pentru România: „Chiar le-am zis colegilor că devin golgeter”

Răzvan Marin/ foto Ionuț Iordache (GSP) +34   FOTO
Răzvan Marin/ foto Ionuț Iordache (GSP)

Articol de - Publicat sambata, 12 octombrie 2024 23:59 / Actualizat sambata, 12 octombrie 2024 23:59

Cipru - România 0-3. Răzvan Marin, mijlocașul naționalei, a analizat victoria „tricolorilor” din etapa a treia a Ligii Națiunilor.

Marin a fost din nou pe lista marcatorilor. A înscris din penalty și a dus scorul la 2-0. El a devenit specialistul naționalei de la punctul cu var. Răzvan a marcat în fiecare meci jucat de România până acum în Liga Națiunilor și are 3 goluri.

Reacție inedită » Le-a „mulțumit” ciprioților la pauză: „Bravo că ați făcut asta, ne-ați ajutat!”
ROMÂNIA

Răzvan Marin: „Le-am zis colegilor că devin golgeter”

„Ne-am făcut meciul ușor, am dat 3 goluri în prima repriză iar în a doua am mai scăzut. Au pus ușor controlul pe joc. Am fost fericit pentru cele 3 puncte, chiar le ziceam băieților că devin golgeter dacă mai obțin multe penalty-uri.

Eu îmi mențin concentrarea, analizez portarii, mă bucur că marchez. Poate va veni și un moment în care voi rata. Cel mai important e că îmi ajut echipa să câștige. Mergem în Lituania să luăm alte 3 puncte. Dacă vom câștiga, în proporție de 90% terminăm pe primul loc.

Cred că maturitatea ne-a făcut să ajungem în acest punct, experiența acumulată de-a lungul timpului. Nu cred că s-a mai întâmplat de mult să câștigăm 3 meciuri la rând, chiar dacă nu sunt cele mai puternice adversare, dar pentru moralul nostru contează.

Din păcate, soția și fetița nu au putut să vină, dar mă bucur că au venit restul. Îmi doresc să îi răsplătesc cât mai bine”, a declarat Răzvan Marin, la Prima TV.

Clasamentul grupei României din Liga Națiunilor

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Iosefini” Marcel Răducanu numește „tricolorul” care nu trebuie să lipsească de la națională: „Ca el nu mai ai!”
Nationala
Așa ceva?! Cât s-a terminat amicalul Rapid - Voluntari, cu „greii” N'Jie și Boupendza titulari la debut » „Sunteți top, domnule Șumudică!”
Sărbătoarea centenarului la Ploiești: au „aprins” stadionul, la fix 58 de ani de la victoria cu Liverpool! Cum s-a încheiat amicalul cu Vitesse

A jucat pentru România la un Mondial, apoi a ajuns la Campionatul de la Canal! » Povestea celei mai infame competiții din România: fotbal, muncă silnică și torturi aplicate de criminali de drept comun!

„Am avut prime de la FCSB”, la 4 ani după Cazul Valiza! » Interviu-BOMBĂ cu Marian Cristescu despre o carieră plină de povești: „Budescu îl lua de urechi pe băiatul lui Ioan Niculae” + „Răzvan Lucescu ne-a legat cu sfoara”