INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRECIA

Nu se mai întâmplase de 31 de ani! Răzvan Lucescu, aproape de demitere după ultimul rezultat înregistrat de PAOK?!

Răzvan Lucescu, foto: Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 27 octombrie 2024 23:02 / Actualizat duminica, 27 octombrie 2024 23:02

PAOK traversează o perioadă extrem de slabă în acest moment. Formația antrenată de Răzvan Lucescu (55 de ani) a pierdut în această seară pe teren propriu cu OFI Crete, scor 1-2, în etapa 9 din campionatul Greciei. Gazdele nu mai pierduseră din 1993 pe teren propriu cu OFI Crete!

Este a patra înfrângere pentru PAOK în ultimele 7 meciuri, iar postul lui Răzvan Lucescu este în pericol în acest moment. Nici în grupa de Europa League nu se descurcă prea bine campioana Greciei, acolo unde are un punct după 3 meciuri.

FCSB - Rapid, mult zgomot pentru nimic » Remiză albă pe Arena Națională
FCSB - RAPID

PAOK, eșec în campionatul Greciei

Formația lui Răzvan Lucescu a dat semne de revenire în ultimele trei meciuri. A învins-o pe Levadiakos în deplasare și a remizat cu AEK Atena și Plzen. Cu OFI Crete a început bine meciul, iar PAOK a deschis scorul în minutul 35, grație reușitei semnate de Kiril Despodov (27 de ani).

2-0 se făcuse în minutul 48, după golul lui Tarik Tissoudali (31 de ani), însă reușita a fost anulată după intervenția VAR pentru ofsaid. Taxiarchis Fountas (29 de ani) a egalat pentru OFI Crete în minutul 77, iar oaspeții au trecut în avantaj 2 minute mai târziu.

Eddie Salcedo (23 de ani) a marcat golul victoriei pentru OFI Crete. Incredibil este faptul că formația oaspete avea o cotă de 10 la victorie înaintea acestei partide! În urma acestui rezultat, PAOK este pe locul 2 în campionatul Greciei, cu 17 puncte după 9 etape. De cealaltă parte, OFI Crete este pe 6, cu 14 puncte.

În grupa de Europa League PAOK a pierdut pe terenul lui Galatasaray (1-3), cu FCSB (0-1) și a remizat cu Plzen (2-2). Pentru PAOK urmează duelul din Cupa Greciei, în deplasare cu PAE Egaleo. În campionat se va deplasa pe terenul celor de la Lamia, într-un duel programat pe 3 noiembrie, de la 20:30.

Clasamentul la zi din campionatul Greciei

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Rapid, ofertă publică pentru titularul naționalei: „Îl vrem la iarnă! Ar juca într-un picior aici”
Dezgustător! Derapajul morbid al galeriei roș-albastre » Toate mesajele afișate de galerii la derby-ul FCSB - Rapid
Conflict între Șumudică și Charalambous la finalul derby-ului dintre FCSB și Rapid » Ce s-a întâmplat în drum spre vestiare

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”