INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  OSASUNA - REAL MADRID 1-3

VIDEO Real Madrid câștigă la Osasuna și revine pe primul loc

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 februarie 2017 23:32

Real Madrid s-a impus sâmbătă seara pe terenul lui Osasuna, scor 3-1, și a revenit pe prima poziție în La Liga după ce Barcelona o devansase în urma victoriei de la Alaves, 6-0.

Echipa lui Zinedine Zidane a deschis scorul în minutul 24, prin Ronaldo, care l-a învins pe portarul Osasunei din interiorul careului.

Gazdele au egalat surprinzător în minutul 33, prin Leon , care l-a lobat superb pe Navas.

Real a revenit însă în avantaj în minutul 62, grație reușitei lui  Isco, madrilenii stabilind scorul final în minutul 93, prin Lucas.

VIDEO cu golurile

Madrilenii au acum un punct peste Barcelona, dar au și două jocuri mai puțin decât catalanii.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția fotbalistului luat de guler de Dorinel Munteanu: „Suntem obișnuiți!”
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”