Alte știri din fotbal
Universitatea Craiova - Csikszereda » Schimbare de lider: încă un gol în Bănie
2
Andrei Nicolescu, propunere în direct pentru Mihai Stoica: „Poate fi o variantă”
0
Transfer rapid în Superliga! Și-a reziliat contractul și a semnat cu alt club din România
0
Veste de ultimă oră despre următorul transfer la FCSB: „Mâine o să vorbim! Eu nu l-aș lua, dar Gigi Becali hotărăște”
0
Știri din fotbal internațional
Guardiola le-a dat jucătorilor trei zile libere de Crăciun, dar amenință: „Știu ce-i așteaptă! Cine n-are grijă, out”
0
S-a aflat acum! Un cititor pe buze a descifrat răbufnirea lui Vinicius la adresa fanilor lui Real Madrid » A „scăpat” și o înjurătură
1
Răsturnare de situație în telenovela AC Milan - Como la Perth! » Liga Serie A a anunțat astăzi decizia definitivă
0
E aproape gata! Clubul istoric va avea o „bijuterie” de 40.000 de locuri » Stadionul trebuia să fie inaugurat în 2008
1
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Fosta soție a legendarului Tom Brady s-a căsătorit în secret cu antrenorul de jiu-jitsu: „Nu ar trebui să fiu învinovățită”
1
Imagini fabuloase » Își dispută meciurile de acasă pe cel mai pitoresc stadion din Europa!
1
După ce și-a mărit sânii, jucătoarea de tenis a intrat pe o platformă pentru adulți » Va câștiga într-un an mai mult decât în întreaga carieră
2
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
3
Magistrații, militarii și polițiștii pensionari, dați afară din locuințele ...
Libertatea
Gastroenterolog: „Aceasta este gustarea pe care aș vrea s-o evite toată ...
Adevărul
Românul care a cucerit Cupa Africii pe Națiuni » Povestea singurului ...
GSP SPECIAL
Cu cine ar vota acum românii la parlamentare – sondaj CURS. PSD e pe locul ...
Libertatea
Indiferent de unde se paruiesc, pentru mine sunt doar brute primitive. Cam atata au inteles ei din fotbal.
Apreciez că userii bulan și radu876 au oferit niște răspunsuri articulate la întrebarea mea, spre deosebire de opinca_de_aur și dave41 care nu par a fi în stare să se ridice la nivelul unei dezbateri civilizate. Ideea de bază e că participanții la acea bătaie participă din proprie inițiativă și își asumă riscurile. Nu e niciun om acolo prins la mijloc „nevinovat”, toți cei care coboară din tribune pe gazon o fac ca să se bată. E adevărat că momentele de 10 la 1 și lovirea celui căzut la pământ încalcă legile nescrise ale fair-fight-ului, precum și sensibilitatea celor care vin la fotbal ca la operă, dar per total eu zic că sunt de preferat astfel de confruntări decât aruncarea de pietre peste gard sau fumigenele aruncate la grămadă către spectatori.
Asta poate se intampla in boxul din spatele blocului tau...
Voi nu stiti ce este aceea "cenzura constructiva" ? Cum va permiteti sa postati asemenea imagini, vreti sa dati idei ultrasilor de aici ?
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu știu ce a vrut să spună, dar nici tu nu ești mai breaz dacă susții ca "sporturile de luptă" sunt ok. La box, de exemplu, mândria maximă e să-i provoci o comoție adversarului (KO). Astea nu sunt sporturi, sunt reminiscențele luptelor cu gladiatori.
cand esti prost este mai bine sa taci !
eu unul sunt oripilat si de box. nu pot sa cred ca in secolul 21 mai exista asa ceva. macar daca s-ar interzice loviturile la cap. bine ca sunt interzise cele la (cenzurat).
Este si ei oameni
Dragul meu, tu chiar nu faci diferenta dintre un sport de lupta si o mardeala generala intre huligani? Sau eu nu am inteles subtilitatea comentariului? Inteleg ca si tu ai dreptul la opinie, dar data viitoare poti sa nu mai faci efortul asta supraomenesc sa te faci de cacao? Pentru binele tau zic.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.