merace  •  12 August 2014, 15:00

Excelenta idee! Trebuia aplicata de multi ani! :)

soriniz
soriniz  •  11 August 2014, 22:45

Buna propunerea. Ar trebui completata cu stabilirea duratei unei reprize la 25-30 minute de joc efectiv, si cronometrare ca la baschet.

treadstone
treadstone  •  11 August 2014, 19:41

Asta da o veste buna. Macar la marile competitii sa se bage. Macar doua contestatii de echipa si daca e corecta sa nu se puna, ca la tenis. Multe meciuri au fost decise de arbitrii, e timpul unei schimbari.

joedoe
joedoe  •  11 August 2014, 19:29
Postat de tardelli pe 11 August 2014, 18:27

E cam putin doar o faza pe repriza Dar pt inceput e bine si asa. Macar la marile competitii ar trebui sa fie 1 arbitru ce ar vedea reluarile din mai multe unghiuri.

cand e vorba de gol din ofside ,sau minge ce nu a trecut linia lini porti...nu e mult...

88gore88
88gore88  •  11 August 2014, 19:19

hahaha,ma bufneste rasul... la noi eista echipe care n-au stadioane,n-au bani de deplasari sau nu-si permit sa promoveze,iar astia vor sa-i oblige sa aiba vreo 3-4 camere pe linia portii... app,1/3 nu vede meciurile,nu stiu cati din ceilalti isi vor plati abonamentul peste 1- luni...deci e clar,lasam totul in baza lui tudor,hateganu & co.

teddyw
teddyw  •  11 August 2014, 18:44

una pe repriza e prea putin....daca arbitrul vrea sa trinteasca meciul, da o decizie f. controversata in min. 5 dupa care are la dispozitie 40 de minute sa faca ce vrea...

satyricon
satyricon  •  11 August 2014, 18:41
Postat de maximinus_trax pe 11 August 2014, 17:12

O chestie de genul acesta ar fi minunata deoarece: - erorile neintentionate ale arbitrilor se vor putea corecta - erorile intentionate ale arbitrilor se vor diminua (nu-ti permiti sa mai furi stiind ca exista proba video) - numarul de simulari se va diminua Consecinta in Liga 1: FC Stoaia nu va mai putea fura asa mult ca acum, tot va fura, ca e in firea lor, in ADN-ul lor, sa fure atat echipa cat si suporteri, dar furturile se vor diminua ca numar

Bai cat tupeu au sampaniile astea! Daca nu va "ajuta" securistul vostru anul trecut va bateati cu Viitorul la retrogradare (de fapt va si batut)!

tardelli
tardelli  •  11 August 2014, 18:27

emilneagu2001
emilneagu2001  •  11 August 2014, 18:17

sa experimenteze minute de joc efectiv...

kautz
kautz  •  11 August 2014, 18:12

Toate ideile ale unui sport american ,din 15 min pe repriza se joaca doar 10! Si ma sint si campionii lumii