Alte știri din fotbal

9 meciuri din Liga 2 se joacă ACUM: ultima etapă din sezonul regular » Aflăm a 6-a echipă calificată în play-off
1

Cine sunt cei 4 jucători-surpriză chemați de Mircea Lucescu la lot! Unul va fi titular la debut
0

Costin Curelea a anunțat lotul României U20 pentru acțiunea din Liga Elitelor
0

Dinamo are din nou un jucător convocat la naționala României » Incredibil de când nu se mai întâmplase
0
Știri din fotbal internațional

Pique a izbucnit în lacrimi în instanță: „Dacă aș fi fost în altă țară, mi-ar fi ridicat o statuie”
0

În ciuda sezonului dezastruos, Guardiola mai are și motive să zâmbească » Veste uriașă primită de Manchester City
0

Anunțul surprinzător făcut de Ronaldo » „Dacă cred că sunt pe mâini bune, eu nu mai contez. Gata, mă retrag!”
0

Peripeții pentru FCSB, la întoarcerea de la Lyon: un jucător s-a rătăcit în aeroport și tot lotul a avut de suferit
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
si atunci, cum explici paradoxul?
Nu ne intereseaza aceasta hermeneutica de taraba. Nu e de inteles, dupa normele onoarei, ba chiar ale decentei, ca tu, Olanda, anihilatoarea Spaniei, recurgi la trucuri de precupet intr-un meci pe care poate nu l-ai fi castigat fara complezenta arbitrului. Asta nu e geniu ci al mai scabros calcul mic-burghez, atat de tipic lui van Gaal (si multor olandezi de aceeasi teapa). Dar probabil ca nu cu onoarea ori decenta se castiga un CM.
da, corect, si eu m-am gandit la cine va apara in meciul viitor. eu l-as baga tot pe krul... cillessen mi s-a parut cam nesigur tot turneul, nu neaparat cu costa rica, dar in celelalte meciuri, cu mexic cel putin
Nici pomeneala! Rationament 100% gresit. Fiecare jucator are plusurile si minusurile lui. Krul apara bine penaltiurile, Cillessen e mai bun in timpul meciului (cel putin asa s-a intamplat pana acum). Exact la fel cum un fundas nu poate fi pus centru atacant si nici invers. Dealtfel, Van Gaal a explicat foarte clar ca n-a vrut sa-i zdruncine increderea lui Cillessen in timpul meciului spunandi-i ca va fi schimbat. Ce-i asa de greu de inteles???
Rationamentul tau e valabil pana la un punct. Teoretic si Cillessen putea sa apere penalty-urile si sa califice Olanda. Teoretic.
La o echipa de talia Olandei cred ca are cine sa-si dea cu parerea, atat jucatori cat si antrenori de mare calibru ca si Gaal ! Cu tot respectul,sun fan Italia,dar Cannavaro ,pute sa-si dea cu parerea la meciurile echipei sale !
*Gaal
Dacă Krull nu apăra magistral la penalty-uri, în ce meci mai apăra Cillessen? Probabil în preliminariile C.E. Van Gall şi Mourinho SUNT GENIALI, de aceea îi muşcă atâta lume de părţile moi!
Eu nu inteleg un lucru, de ce e Van Gaal atat de genial dupa mutarea asta? Probabil instaff ul nationaneli olandei se stia de la inceputul CM-ului ca in caz de lovituri de departajare va intra al doliea portar, pentru ca CONFORM testelor si statisticilor are un procentaj mai mare . Asa ca se stia de la bun inceput ca portarul 2 va intra. Nu e ca si cum , a scos as-ul din mancea Van Gaal in min 110 si ..sa dau un exemplu teoretic..a introdus un fundas in loc de atacant care pana la urma..against the odds baga gol . Nu! Pur si simplu a facut o mutare automatica, robotica, decisa de el si de STAFF mult inainte de CM. Van Gaal e un antrenor genial, dar nu neaparat din cauza asta.
Domnule Canavaro, Van Gaal se confrunta cu problema de a nu ajunge in semi finale, lasat acasa de Costa Rica. Sa vezi atunci lipsa de respect !!!!! La penalty uri, unde diferenta valorica a loturilor nu mai conteaza foarte mult, trebuie sa te agati de fiecare avantaj pe care crezi ca il ai. El a stiut din start ca Olanda e favorita doar in timpul meciului nu si la lovituri de departajare si a actionat in consecinta, pentru binele echipei, fara sa se gandeasca la toti care vor comenta decizia doar pt ca e diferita, nu neaparat proasta. Starea de spirit a portarului este acum o problema, adevarat, dar e o problema mai buna de avut decat starea de spirit a intregii echipe dupa o infrangere.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.