INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

Jucătorul de la FCSB s-a dus după arbitru la pauză » Italianul a reacționat imediat: „Asta mi-a zis”

David Miculescu/ foto Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 25 octombrie 2024, 00:23 / Actualizat vineri, 25 octombrie 2024 01:01

David Miculescu, atacantul de la FCSB, a analizat meciul pierdut cu Rangers, scor 0-4, în Europa League.

Miculescu a declarat că a vorbit cu arbitrul Marco Di Bello la pauza meciului, după decizia controversată a italianului din minutul 2. Miculescu i-a luat mingea portarului Butland, apoi a trimis în plasă, însă arbitrul a fluierat înainte ca balonul să treacă de linia porții.

Astfel, faza nu a putut să fie analizată la VAR. Miculescu a declarat că arbitrul i-a cerut scuze la pauză, italianul recunoscându-și greșeala.

Presa din Scoția a ironizat-o în 3 cuvinte pe FCSB după dezastrul cu Rangers
FCSB

David Miculescu: „Am vorbit cu arbitrul”

„Din păcate, n-am scos un rezultat pozitiv. Dacă golul meu era valabil, altul era rezultatul. Eu am dat în minge, am dat gol. Arbitrul mi-a cerut scuze la pauză, a zis că a fost greșeala lui, că a fluierat înainte. Nu am căzut acolo, era încă 0-0. Au venit niște greșeli, au dat două goluri, și asta a fost.

Nu a fost o diferență de nivel, dacă aveam noi 1-0 se termina diferit. Noi am vrut să câștigăm, am dat totul, dar nu am putut. Suntem bucuroși că au venit mulți români, nu i-am făcut fericiți.

Sperăm să îi facem fericiți cu Rapid. În Europa am pierdut un meci, nu e capăt de lume. Avem 6 puncte.

Să nu ținem capul jos, mergem acasă și avem un meci important din campionat. Cu Olaru și Șut era altul rezultatul, poate, dar sper să ne ajute în weekend”, a declarat Miculescu, la Prima Sport 1.

FOTO. Gol anulat pentru FCSB cu Rangers

+8 FOTO

Clasamentul din Europa League

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali și-a pulverizat jucătorul după Rangers - FCSB: „N-a contat! Dacă îl schimbam la pauză nu mai luam 2 goluri”
Ce urmează pentru FCSB în grupa de Europa League » CALCULELE, după rezultatele din etapa a treia: următoarele două meciuri sunt vitale pentru calificare

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”