Comentarii (17)
DoarDiviziaB
DoarDiviziaB  •  19 Aprilie 2024, 15:16
Postat de cirus11 pe 18 Aprilie 2024, 15:15

Multa lume zice ca a luat deciziile corecte, mie mi s-a parut ca a fost penalty pentru Barcelona, oricum, decizie discutabila, nu asta este important. Problema este ca un arbitru trebuie sa fie mai mult de-atat, altfel am avea doar arbitrii in camera VAR si gata totul robotizat, rolul lui este si sa tina meciul in mana, sa calmeze situatia. In schimb Kovacs a facut fix inversul... cu atitudinea lui de grof. Pai daca a luat deciziile corecte cu atat mai mult ar fi avut argumentele sa calmeze spiritele... de ce nu a discutat de exemplu cu Xavi la pauza? Atitudinea asta aroganta o sa-l coste, nu o sa prinda niciodata o finala de turneu final.

si tu ce vrei sa spui? ca ca gresit la vreo decizie? toate marile ziare, in afara de cele din spania, spun ca a arbitrat corect. TOATA lumea mai putin tu si cativa romani impreuna cu spaniolii. De ce sa discute cu Xavi? Este cumva psihologul lui? tu intelegi ca de fapt nu asta este scopul arbitrului? nu trebuie sa il ia de manuta pe un frustrat?

elgabri
elgabri  •  19 Aprilie 2024, 14:45
Postat de Prestant pe 19 Aprilie 2024, 01:29

Unde sînt comentariile meleeeee!!!!!??????

Probabil nu erau politically correct e ;))

Prestant
Prestant  •  19 Aprilie 2024, 01:29

Prestant
Prestant  •  19 Aprilie 2024, 01:26

Kovacs , Ce ruṣine de meci! Un roşu gratuit,in loc de galben lui barcola pentru simulare! Kovacs al 12 din psg

Prestant
Prestant  •  19 Aprilie 2024, 01:22

Bineînțeles ca Francezi i au dat notă bună acestui arbitru ,penyru ca a fost al 12 lea din psg! Singurul lucru care se putea face pentru a elimina Barcelona la 1-0 erea destabilizarea echipei!cum?prin eliminarea unui apărător! Nu a fost nici un fault Araujo abia la atins pe umăr si Barcola stiind lecția sa trîntit,kovacs sau cum îl chiamă,în aceeaṣi secundă îi scoate cartonas roşu!!!!inadmisibil !pentru un meci de asemenea anvergură trebuia sā consulte var ,să se uite daca nu cumva Barcola a simulat ,ceea ce a ṣi făcut! Nu a fost fault,mai degrabă simulare a lui Barcola! Normal sa facut destabilizarea Barcelonei!Chavi a avut dreptate,acest arbitru a distrus munca de 1 an a Barcelonei! Ruşine! Nu stiu cum uefa a decis sa aducă o catastrofă de arbitru ìntr un meci asa de important!!!!????

Magnus
Magnus  •  18 Aprilie 2024, 23:50

In 2006 in finala dintre Barca si Arsenal, un fotbalist de-al lui Arsenal a faultat in postura de ultim aparator si a primit rosu. Dupa meci, nu am vazut pe nimeni spunand ca nu trebuia eliminat.

DoarDiviziaB  •  18 Aprilie 2024, 23:16

esti depasit de fenomen. nimeni nu a spus nimic de vreun 11m pentru barcelona. nici macar spaniolii nu au cerut asa ceva. fazele discutabile sunte altele. mai uita-te o data la meci si discutam. arbitrul este pus sa respecte regulamentul nu sa tina ceva in mana cum spui tu.

Imperiul.Otoman
Imperiul.Otoman  •  18 Aprilie 2024, 18:30
Postat de 81mada pe 18 Aprilie 2024, 15:58

Nu o sa prinda o finala de turneu final pentru ca e roman nu de altceva… nu ai de unde sa stii ca nu a incercat sa calmeze spiritele…

Daca se punea problema de a fi roman nu prindea nici sfertul asta de finala dar sa vazut ca mai mult i-a enervat pe jucatori decat sa-i calmeze.Inainte de a executa Mbappe penalty-ul s-a dus la Ter Stegen si l-a batut la cap vreun minut in loc sa-l lase in pace sa se concentreze pe aparat penalty-ul,i-a spus aiureli legate de regulament fara nici un motiv.Chiar daca deciziile au fost 90% corecte modul in care s-a comportat a fost destul de arogant si ciudat.Arbitrul de aseara de la City-Real a tinut mai bine partida in mana comunicand calm si fara amenintari cu jucatorii.Arbitrul trebuie sa fie discret nu cu aere de vedeta.

kikit
kikit  •  18 Aprilie 2024, 16:58

Toata lumea vad ca plange de necazul Barcelonei ca a fost corect arbitrajul, doar ca nu le-a dat si lor un 5% ca e Barca. Dar nu vad pe nimeni sa pomeneasca nimic de returul cu Psg de acum cativa ani in care a fost executie in direct (furt) ca sa faca Messi remontada. De asemenea nimeni nu spune de procesul pe care il are Barca pt mituirea sistematica (ani de zile) a arbitrilor in campionatul intern si prin cupele europene.