Comentarii (16)
christiano0
christiano0  •  12 Aprilie 2018, 12:23

Mare nedreptate s-a intamplat aseara. Mai bine ca n-am vazut meciul ca sigur nu mai dormeam toata noaptea. Sa dai un asemenea penalty in ultimul minut la acel scor....absolut jenant. Nu ma pot gandi decat la cele mai negre scenarii facute sa urce iar Real-ul pe culmile gloriei. Pacat de Juventus, au fost fenomenali.

robotzel
robotzel  •  12 Aprilie 2018, 11:51
Postat de andrei.33 pe 12 Aprilie 2018, 03:39

Trebuie sa invete sa piarda chiar daca e frustrant si eventual sa le explice la jucatori ca daca dai cu bocancul in pieptul adversarului cand acesta se pregateste sa loveasca mingea arbitrul va penaliza.

a fost chiar impingere in afara de lovitura cu piciorul. eu nu stiu ce a fost in capul jucatorului de la Juventus. M-am uitat de 10 ori la reluare. Daca nu se dadea 11m atunci ar fi strigat Realul ca au fost furati. Asa Juventus striga de pomana. A fost lovitura de la 11m. Acum discutia care ramane este daca era cazul sa se ajunga acolo. Meciul trebuia prelungit cu 3 minute iar lovitura s-a acordat in minutul 90+5. Aici ar fi o alta discutie.

robotzel
robotzel  •  12 Aprilie 2018, 11:41

te-ai uitat la meci? ai vazut reluarile? Cel mai bine se vede reluarea din fata. Jucatorul a fost impins, fiind inclusiv lovit cu piciorul peste mana. Cum ti se pare? A fost 11m?

1115936291773325
Adrian Nicolae  •  12 Aprilie 2018, 10:25

A ajuns juventus sa fie furata.. ..ha ha ha .tocmai ei care au inventat hoția cu arbitri...sa dea toate titlurile furate inapoi si dupa sa vorbeasca

520143398153430
Pavel Radu  •  12 Aprilie 2018, 08:16

Daca vreti vi-l dam noi pe Vasaras si o sa va arbiteze Gaman ( ca asta nu vede un penalti vazut si de pe Marte ) sau Hategan !

127939151042796
Marcello Kazan  •  12 Aprilie 2018, 07:58

Sa fie clar, NU sint un fan al fotbalului italian, dar acest "arbitru" s-a comportat ca O SCIRNAVIE, INVENTIND UN PENALTY IN ULTIMA SECUNDA A PRELUNGIRILOR !!!...

andrei.33
andrei.33  •  12 Aprilie 2018, 05:05
Postat de Mircea Hortensiu Tomuș pe 12 Aprilie 2018, 05:03

Un arbitru mai uns cu toate unsorile, n-am văzut. El acordă lovitura de 11 m., fără să vadă ce s-a întâmplat cu adevărat în timpul fazei cu pricina, e sigur suspectat de abuz, de o complicitate perversă, de intenție explicită de a falsifica rezultatul de pe tabelă, știind cu precizie că face un dar neașteptat localnicilor, un arbitraj toxic până în măduva fotbalului.

Chiar arbitrul a planificat in mod diabolic acea faza. A vorbit cu Vasquez sa raman in pozitie de 1-1 cu Buffon si i-a promis ca ii da 11m in ultima secunda a meciului.