Postat de freddy pe 02 Iunie 2024, 00:49

Cat de trist sa nu te bucuri de cel mai mare spectacol al cluburilor din Europa și sa fii blocat în ura pentru un club din liga mamaliga. Toți vorbesc despre fotbalul asta uriaș, tu ești în blocat în lumea ta mica. Stai acolo liniștit.

poate nu ai inteles, mie nu imi place fotbalul, mie imi place mascareala! si unde sa gasesti circ decat pe gsp si la echipa lui Becali?

1ianuarie
1ianuarie  •  02 Iunie 2024, 15:15

Nu-i poți opri pe cei de la Real în competiția asta. Anul ăsta au câștigat fără să fi cunoscut înfrângerea. Unii fac remarci de doi lei legate de arbitraj sau ratările nemților. Bă băieți, fotbalul e un sport unde cel care marchează cel puțin un gol mai mult este considerat câștigător. Aseară nemții au ratat, nu au marcat. Dacă marcau? Cu dacă nu se câștigă nimic. Real când a putut a marcat, Și nimic mai mult.

therealreddog33
therealreddog33  •  02 Iunie 2024, 14:03

Reprize împărțite - prima cu BVB la timona, a doua cu Real dominând. Per total un rezultat corect și de așteptat. A câștigat echipa mai matură. BVB are nevoie de un închizător bun, la stilul lor de joc Emre Can mai mult încurcă decât ajută.

tk2014
tk2014  •  02 Iunie 2024, 13:52
Postat de enigmaticul pe 02 Iunie 2024, 13:30

*** astea și când nu joacă nimic, tot câștigă!! Au dormit 75 min. pe teren, și ce să vezi, în final câștigă cu 2-0, deși după ocaziile avute, Dortmund. trebuia să aibă 3-0. Asta se întâmplă când ratezi atât de mult. Noroc cu carul, și "fluierasii" iar și-au făcut datoria.

hai frate, ce fluierasi visezi. la meciul cu bayern, polonezul a prelungit cu 2 minute peste alea 2 minute cauzate de var. poate, poate dadea bayern. real a fost norocoasa sa scape fara gol in prima repriza, dar terzic nu a citit bine jocul in a doua. cand real le-a dat mingea si au trebuit sa atace pozitional. adeyemi a devenit inutil. in a doua repriza borussia a avut o singura ocazie, daca ii poti spune asa (lovitura de cap a lui fullkrug pe centru). in rest a fost tot real in a doua. borussia a picat si fizic si psihic.

tk2014
tk2014  •  02 Iunie 2024, 13:48
Postat de Cartezius pe 02 Iunie 2024, 09:33

Țin cu Real Madrid din școala generala!Dar aseara-daca nu ar fi fost„atmosfera”-creata de televiziune-(adica daca ai fi urmarit meciul fara sonor)-meciul nu ar fi fost cine știe ce!Pentru ca jucatorii-ambelor echipe-MENTAL -erau in vacanța!Finala ar trebui sa se joace imediat dupa semifinale-cel mult la o saptamâna!Cât despe turneele finale-C.E. și C.M.-din același motiv(al epuizarii fizice și mentale a jucatorilor dupa campionatele interne),ar trebui sa se joace toamna-INAINTE de inceperea campionatelor interne!

si eu am avut impresia asta, dar cred ca e mai mult o stare generala, avand in vedere ca toate campionatele s-au incheiat. in orice caz, Hummels nu parea in vacanta cu fiecare intrare decisiva, la limita :)

enigmaticul
enigmaticul  •  02 Iunie 2024, 13:30

Cartezius
Cartezius  •  02 Iunie 2024, 12:25
Postat de fannU pe 01 Iunie 2024, 22:50

Arbitraj ca pe vremea cooperativei romanesti; sper sa ii dea și arbitrului un tricou de campion daca o să câștige Realul: macar placajul ăla la Adeyemi a fost penalty ce se dădea și...la rugby. Iar Vincius simulează grosolan și în loc să ia (al doilea!) galben , e "servit" fundașul de la BvB. Plus , cum se spune pe meleagurile noastre, "maniera generala de arbitraj". Dar și mai amuzanți sunt comentatorii Digi: " nu e fault că ar fi protestat". Pai și când protestează de ce le da galben?! ????????

Adica arbitrajele cooperativei lu nentu GG?Dimpotriva?La meciurile cooperativei„Omenia”,arbitrii fluiera orice jucator de la adversari care nu respecta distanța„regulamentara”de ...un metru, de perlele cuviosului,pe când aici ințeleg ca ești nemulțumit ca de ce nu i-a lasat pe Real in 7 jucatori!Tot ca in meciurile cooperativei cuviosului?!

Cartezius
Cartezius  •  02 Iunie 2024, 12:17
Postat de FaZe26 pe 02 Iunie 2024, 00:00

Nemți au jucat fotbal, spaniolii cu noroc au ajuns în finala și cu noroc au și câștigat-o.