Alte știri din fotbal

Triplul campion al României cu roș-albaștrii a anunțat scorul din FCSB - Rapid
0

Dani Coman a răbufnit: „Penibili! Așa nu avem șanse la promovare” » Când au luat ultimul salariu fotbaliștii lui FC Argeș
0

Antrenorul din Liga 2 și-a distrus jucătorii în direct: „Nu știu cine i-a adunat aici, dar nu vreau să se lege de numele meu. Ne-au bătut niște amatori”
0

Hermannstadt - Unirea Slobozia, în etapa 1 din play-out » Echipele de start + cotele
0
Știri din fotbal internațional

Bild se ia de Vincent Kompany: „Incapabil să găsească strategia potrivită” » Verdict: „Foarte slab”
0

Liverpool - Newcastle, în finala Cupei Ligii Angliei » Echipe probabile + cele mai tari cote
0

Kyle Walker i-a cerut arbitrului iertarea adversarului pentru un fault criminal asupra coechipierului
0

Dele Alli a revenit după 2 ani în fotbal! A văzut „roșu” în primul meci
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
3

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
32

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Sporting e un club profesionist, Steaua e condusa de un cioban. In toate meciurile trebuie jucata echipa de baza +- 2,3 atat, altfel cum sa ai o echipa competitiva daca o schimbi meci de meci ?
Parca-i vad pe aia de la Sporting : noi cu Guimaraes jucam cu prima echipa ,iar aia joaca cu Juventus cu a doua!!! Nu "stie"aia ca e alta Juventus ! una speciala ,damboviteana .
Cezar a spus acum 2 mii de ani: dati poporului paine si circ ! .Cu circul e mai usor. Iar in rest ,chiar alte probleme nu au primarii acolo , toti locuitorii sunt multumiti , nu le lipseste numai fotbalul. Pai da , de ce nu ?
Hai scuteste-ne cu demagogia, problema e ca banii publici se sifoneaza si ajung la baietii destepti nu ca se baga bani in fotbal, pai o echipa ca voluntari sau chiajna daca scazi drepturile tv si alte surse de finantare de la bugetul local primeste 1- 1,5 milioane de euro, pai ce e o suma mare, pai comunele din ilfov incaseaza enorm din taxe, pentru ca sunt multe firme si multe proprietati imobiliare importante, mai mult decat in unele mari orase cu ifose cu industrie zob dar se considera vezi doamne mari metropole ca au 200-300 k oameni ce mor de foame in ele!
Tu pricepi ca nu e voie ca Primariile sa scheltuie banul public pe sport ? Sau tu vii cu consecinta : "daca au promovat ".Nu aia e problema ci exitenta unor astfel de caricaturi hotomane.
Bun..., si ce ai vrea , daca promoveaza...sa nu fie primiti in liga 1 ? Cine e de vina daca sportul vostru preferat e defrisatul muntilor ??
Johannis a desfiintat practic echipa de fotbal pe vremea cand era primar al Sibiului. Nu e voie sa cheltui banul public pe fotbal. La fel se intampla la Arad ,Timisoara ,Oradea, Bistrita etc .In Ardeal ,Banat. La Bucuresti sunt alte "legi".Ale nesimtirii fata de cetatean ,fata de bolnavi ,elevi ,medici ,profesori ,pensionari ,studenti si cati or mai fi cei carora le este destinat banul public.
Nu ma pot obisnui cu Juventus asta ..colentina unse plimba cu masina (era un cantec pe vremuri ).Ce a ajuns fotbalul romanesc ,o bisnitareala de doi bani ,Colentina ,Voluntari , Chiajna , mai aveti pe acolo pe la> bucale>?
skanderbeu korce-sporting de acum un an si ceva in cupele europene,asta o sa fie si rezultatul de la bucuresti.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.