INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  AC MILAN - ATLETICO 0-1

VIDEO AC Milan n-are nici noroc, nici arbitri corecţi! » Italienii au controlat jocul cu Atletico Madrid, însă au fost învinşi pe final

Articol de GSP - Publicat joi, 20 februarie 2014 00:00 / Actualizat joi, 20 februarie 2014 00:59

Într-un moment extrem de delicat al istoriei rossonera şi la un meci în care i-au lipsit 6 jucători, suspendaţi sau accidentaţi, Milan ar fi putut totuşi învinge aseară.

Dacă n-ar fi avut două bare în 3 minute ( Kaka 15 - Poli 18), dacă alt şut al lui Kaka din prima repriză n-ar fi zburat puţin peste poartă şi dacă arbitrul Pedro Proenca, foarte bine cotat, ar fi dat penalty tot înainte de pauză la faultul lui Garcia asupra lui Poli!

Click aici pentru VIDEO!

Cum şansa nu mai joacă alături de Milan, Atletico a lovit o dată şi letal. Diego Costa, cu capul, prea rapid pentru bătrînul Abbiati. 0-1. Minutul 83, prea tîrziu pentru italieni să mai revină.

AC MILAN - ATLETICO 0-1
(D. Costa 83)
MILAN: Abbiati - De Sciglio (26 Abate), Bonera, Rami, Emanuelson - Essien, N. de Jong - Poli (85 Constant), Kaka, Taarabt - Balotelli (78 Pazzini). Antr. C. Seedorf
ATLETICO: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Insua - Arda (78 C. Rodriguez), Suarez, Gabi, Koke - D. Costa, R. Garcia (80 A. Lopez). Antr. D. Simeone
A arbitrat Pedro Proenca (Portugalia)

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”