Comentarii (7)
baubau77
baubau77  •  05 Ianuarie 2023, 19:14
Postat de Hagicianul pe 05 Ianuarie 2023, 14:06

Desigur ca un campionat nu se poate pierde exclusiv din cauza unei singure faze de joc, insa in acea partida Bologna - Inter nerazurii dominau copios jocul pana la gafa din minutul 82. La cum evolua partida era de asteptat ca milanezii sa reuseasca totusi sa inscrie in cele 10-15 minute ramase, caz in care treceau pe primul loc. Dupa gol, situatie in care mai aveau nevoie de 2 goluri, echipa s-a prabusit complet, interistii dandu-si seama ca nu mai este suficient timp sa indrepte ceva. Nu e o certitudine, insa fara acea gafa soarta campionatului ar fi putut fi alta. La fel cum soarta noastra la Mondialul din 94 ar fi putut fi alta daca Prunea nu iesea hazardat, la fel cum Franta ar fi putut fi campioana mondiala daca jucatorul lui Eintracht Frankfurt, Kolo Muani, nu ar fi ratat singur cu Dibu Martinez in minutul 120. Sunt anumite momente care raman in mentalul colectiv si care vor bantui pentru o lunga perioada de timp un jucator.

Daca dominau copios cum de au inscris 1 gol in 80 min? Daca era asa trebuia sa fie 4-1 pt Inter si daca se termina 4- 2 luau titlul!!! Cite ocazii au ratat in tot meciul??? Nu jucau la Bayern asa ca... in fine fotbalul e plin de surprize dar mi s a parut nedrept sa fie el vinovatul pt un campionat! N au mai pierdut alte meciuri sau punctr in camp ala??? Si serios daca macar erau la conducere...mai intelegeam dar asa...

lec11
lec11  •  05 Ianuarie 2023, 18:39

Da, Radu a gresit la primul meci cu Fiorentina dar apoi a avut evolutii decente. La Cremonese a avut ghinion ca s-a accidentat, altfel era si acum in poarta. E de inteles de ce nu mai are rabdare sa astepte. Carnesecchi promite cum promitea si Radu cand era pe la Genoa. Desi aseara la golul lui Milik a plonjat ca unul de 40 de ani.

befree
befree  •  05 Ianuarie 2023, 14:20

Scorpie, chiar crezi ca noi nu urmarim meciurile de fotbal? Pai cum poti sa scrii: ''După un început bun și câteva evoluții apreciate de fani și de presă, portarul român a ajuns pe margine și e în pericol să fie cedat.''? Pai Radu a gresit aproape in fiecare meci jucat, incepand cu primul, cu Fiorentina: https://www.gsp.ro/international/stranieri/ionut-radu-in-genunchi-gafa-fiorentina-cremonese-3-2-671865.html

Hagicianul
Hagicianul  •  05 Ianuarie 2023, 14:06
Postat de baubau77 pe 05 Ianuarie 2023, 13:33

Iar se intoarce chestia cu titlul pierdut din cauza lui. Eu n am fost bun la mate da mi explica cineva de ce a fost vina lui??? La inceputul meciului Inter era la 2 puncte in spate. La 1 - 1 inainte de gafa ajunsese la un punct in spate. Incasind golul a ajuns iar la 2!!! Daca nu gafa oricum raminea tot la un punct in spate!!! Asa ca nu vad cum a pierdut Inter camp ca a luat golul ala!!! Ce o tot ardeti de atita timp ca din cauza lui s a pierdut titlul???