Comentarii (21)
 •  22 Noiembrie 2009, 15:13

Sa anuntat lotul pt. CM din China. Portari: P. Ungureanu, F.Stanciu, M.Smedescu. Extreme: R.Maier, I.Puscasu, C.Varzaru, A.Nechita. Pivoti: I.Stanca, O.Manea. Interi: C.Neagu, C.Vadineanu, A.Moldovan, N.Lecusanu, M.Tivadar, M.Geiger, C.Amariei

•  21 Noiembrie 2009, 22:41

cu cine sa castigam un meci important?cu moldovan care aresteaza mingea?cu meirosu care are suturi rasuflate?cu nichita care doarme in aparare macar atat putea sa faca sa fie prezenta la teren.dc neagu are o zi neagra suntem morti.voinea unde este geiger?si alta varianta pe extrema dreapta nu aveai?cristina nu are schimb.maier ai zapacito de tot nu mai joaca handbal

•  21 Noiembrie 2009, 21:34

asemenea contraperformante a reusit Ungaria in 2 finale, la JO si CM contra Danemarcei si Coreei, nu la amicale!!! Ungaria a condus in ambele meciuri prin minutul 45-50 cu 5 goluri, si a pierdut la 5 goluri !!!!!

•  21 Noiembrie 2009, 21:28

Comentatorul TV Severin Calinescu are cateva calitati, dar m-a innebunit cu optimismul sau nefondat si cu misto-ul pe care il face de adversare cand nu e cazul. Ar trebui sa invete ca la handbal, ca in orice joc dealtfel, victoria nu e asigurata decat dupa fluierul final. El s-a apucat sa spuna ca ne distram cu norvegiencele prin min 45 si s-a vazut rezultatul. Mai multa retinere si cumpatare nu i-ar strica. De asemenea, sa se abtina sa strige GOL inainte de a vedea mingea in plasa! Ma dispera.

•  21 Noiembrie 2009, 21:24

Clara a fost o revelatie, merita sa avem incredere in ea mai demult. Ne-a mers bine atata timp cat a aparat Stanciu. Cand n-a mai scos nimic s-a vazut. Infrangerea ramane, chiar daca a fost amical. Norvegiencele au un atu asupra noastra, va fi greu sa le batem la mondiale. Cred ca acolo mai mult de locurile 3-4 nu putem obtine cu lotul actual.

•  21 Noiembrie 2009, 19:01

dupa jocul de azi putem spune bravo clara! bravo flori! si cam atat.

•  21 Noiembrie 2009, 18:58

Era bine daca bateam si noi pe cineva, pentru moral. Fetele au tratat superficial finalul, la fel ca si comentatorii TV, care spuneau ca ne distram cu norvegiencele. Ce-am mai ras!

Pentru noi competitia asta ar trebui sa se cheme Mamaligen Cup! Sa ai 4 goluri avans contra Norvegiei cu 10 minute inainte de final si sa pierzi la 3 goluri, e o "performanta" pe care greu o poate realiza o nationala, chiar si in fata Norvegiei. E frustrant, dar asta e. Ne va fi greu la Mondiale, pentru ca nu avem constanta si nu rezistam fizic mai mult de 45-50 de minute. Chiar daca sunt amicale, meciurile astea te macina psihic.

•  21 Noiembrie 2009, 18:44