Vladimir Bogdan  •  20 Decembrie 2015, 11:12

ca să se evite „Dar doar pare” se putea scrie „Doar pare” sau „Însă doar pare”

benaflek
benaflek  •  20 Decembrie 2015, 10:45
Postat de guyencea pe 20 Decembrie 2015, 10:06

Adevar trist! Cand gusații cu ceafa groasă, ca stelistii de bodegă, induc furtul doar la Dinamo, e clar ca realitatea este distorsionată mafiot! Si Norvegia ca si fcsb FURA SISTEMATIC DE 3 ANI INCOACE tot ce se poate fura!! Norvegia nu este o forță , ci o echipă mafiotă ce isi asigura mereu arbitrajul dorit! fcsb e o clona mafiotă ce fura identic in fotbalul romanesc campionate blatuite, cu arbitrajele dorite si cu echipe satelit ca Viitorul, Pandurii, Vountari sau Chiajna! Două mizerii transnationale!!

daca jucam dce 100 de ori cu norvegia de 100 de ori sterg parchetul cu noi

putregaiu
putregaiu  •  20 Decembrie 2015, 10:35

kulwinska e scunda la 1.78m ziaristul lu' peste?

adi_stelistul
adi_stelistul  •  20 Decembrie 2015, 10:15

Ne vor arbitra norvegiencele care au arbitrat si finala ultimului Campionat European. Finala mare va fi arbitrata de surorile Bonaventura (de unde se vede cat de intemeiata a fost supararea antrenorului danez pe arbitrajul acestora din sferturi, daca frantuzoaicele au fost considerate cele mai indreptatite sa conduca finala).

guyencea
guyencea  •  20 Decembrie 2015, 10:06
Postat de chronic pe 20 Decembrie 2015, 09:56

adevarul trist....norvegia fura la handbal aproape la fel de rau ca dinamo la fotbal....diferenta e ca norvegia are si valoare

adi_stelistul  •  20 Decembrie 2015, 10:06

Traditia nu ne e favorabila. Aceasta e a 6-a finala mica pe care o jucam la Mondiale. Pe primele 5 le-am pierdut, 4 dintre ele la limita. Singura pierduta la mai mult de un gol, cu Austria (in 1999) s-a produs de fapt in prelungiri, dupa ce fetele au condus aproape tot meciul in timpul regulamentar. Si ultima finala mica pierduta, cu Germania, in 2007, are povestea ei: cu cateva zile inainte invinsesem la 8 goluri diferenta aceeasi echipa si parea ca si in meciul final va fi la fel. 7 goluri avans la pauza, avansuri de 8-9 goluri in debutul reprizei secunde, apoi cosmarul: Germania a inceput sa reduca usor-usor si sa ne egaleze in finalul meciului. Au urmat prelungirile si, inevitabil, a 5-a infrangere intr-o finala mica de CM. Sa speram ca acum va fi altfel. Fetele sunt favorite cu Polonia dar sa nu uitam ca adversarele de azi au fost semifinaliste si la ultima editie (singura echipa prezenta in careul de asi la ambele turnee finale din acest ciclu olimpic).

bvd_magheru
bvd_magheru  •  20 Decembrie 2015, 10:02

Sa vada si polonezele cum e sa le arbitreze niste arbitre din Romania ...))) Sunt convins ca alea de la federatia internationala de handbal se simt cu musca pe caciula