Comentarii (10)
gotia2010
gotia2010  •  10 Octombrie 2011, 01:14
Postat de breaz_valentin pe 08 Octombrie 2011, 14:20

"au reuşit două eseuri prin Vincent Clerc şi Maxime Medard. Dimitri Iachvili a mai reuşit şi două lovituri de pedeapsă, plus transformarea unui eseu". 5+5+3+3+2=18. Scorul la pauza: 16-0. Ceva nu bate..

2 eseuri ,10 pcte o lov de pedeapsa reusita 3 pcte ,o transformare reusita 3 puncte=16 puncte transformarile si loviturile de pedeapsa nu aduc automate si puncte...doar daca sunt reusite

gotia2010
gotia2010  •  10 Octombrie 2011, 01:10

eseu=5 puncte echipa respectiva obtine automat 5 pcte transformare=3 puncte doar in cazul in care e reusita lovitura de pedeapsa=3 puncte idem aste e in rugby in rugby league eseu 4 puncte transformare,lov pedeapsa 2 puncte

flafy
flafy  •  09 Octombrie 2011, 21:52
Postat de xstream pe 08 Octombrie 2011, 19:49

eh ..lasa ca il suna pe becali sa il intrebe

mai nou gigi se pricepe si la sportul asta?oricum Noua Zeelanda va castiga...

erik_gbr
erik_gbr  •  09 Octombrie 2011, 15:06

Descopera Voievodate.ro, jocul de browser care te duce inapoi in timp. Intra intr-o breasla, cutreiera voievodatele romanesti, traieste aventura, rescrie istoria ! Cetatile Alba Iulia, Brasov, Sibiu, Sighisoara, Bistrita, Hunedoara si Cluj-Napoca te asteapta. Alte 14 cetati din Tara Romaneasca si Moldova… WWW.VOIEVODATE.RO

had3s89
had3s89  •  09 Octombrie 2011, 13:46
Postat de ornitoric pe 09 Octombrie 2011, 13:42

Care fara de apel, s-au chinuit rau de tot !

nici macar n-au fortat. se pastreaza pt marele meci contra Australiei, adversarul lor traditional. cu argentina a fost un simplu foc de paie!

pinteat  •  08 Octombrie 2011, 13:41

in sfarsit si un articol pe tema asta... sau au mai fost si au disparut mai repede decat au aparut...?

vladutz13
vladutz13  •  08 Octombrie 2011, 13:40

Mama, cred ca sunt 20 de greseli in articol... de scriere, de logica, DE SCOR!!!