Alte știri din fotbal

Jucătorul lui Dinamo, luat tare de Andrei Nicolescu: „Trebuie să se dea «cu capul de pereți»”
0

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
1

După ce i-a dat 3-0 Universității Cluj, Mirel Rădoi surprinde: „Cred că am exagerat puțin săptămâna asta”
3
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Dacă s-a operat, era normal să nu mai aibă probleme cu nasul, că doar de aia s-a operat. Dar îți dau totuși dreptate în toate privințele. Cam prea brusc, instantaneu și dintr-o dată a venit divorțul.
"presa" din Ro face pe dracu-n patru sa o scoata basma curata. daca vrei informatii cauta prin lume, in surse serioase - nu pe la toti pareristii! ca nu vezi tu legatura cu divortul brusc si disparitia fulgeratoare a sotului (ala de l-a luat la bine si la rau") nu inseamna ca nu are legatura (as paria ca i-a propus sa il bage in fata ca sa se scoata ca ar fi luat ceva tratament de-al lui - si tipul a fugit mancand pamantul - strict parerea mea, stiu, dar prea s-a carat "masiv" dupa care tipa s-a aruncat sa spital pentru incercarea de scuza nr 2). iti mai amintesc ceva interesant: "echipa" halepului a declarat imediat ce au aparut rezultatele testului ca nici nu stiau ce e aia roxadustat, "acum aflam si noi"... sa apari public afirmand cu nesimtire ca tu nici nu stiai ce e pe lista cu substante interzise e halucinant (nu mai zis neprofesionist pana la maduva). inca ceva: nu ti s-a parut ciudat ca in ultima vreme starleta nu s-a mai vaicarit de nas (inainte cum o lua, cum o baga pe aia cu nasul) si ca "nu poate sa respire" apoi brusc si-a luat liber din circuit si s-a aruncat la operatie? cam pe zona asta de dubios ne invartim... asta daca chiar vrei sa pricepi
Cu algocalmin mă aștept la efecte pe o perioadă scurtă. După ce iese un medicament din organism, știu că nu mai are efect. Dar nu știu prea multe despre Roxadustat. Asta nu înseamnă că nu știu pe lume trăiesc. GSP a intervievat diverși experți care au spus că Roxadustatul iese după vreo juma' de an din organism. Iar cât despre divorțul Halepei, nu văd legătura cu dopajul. Cu ce l-ar deranja pe bărbac'su că ea s-a dopat?
sunt raspunsuri pentru habotnici ca tine care nu pricep cine e de fapt un roman care ar merita respectat - ci stau si sustin o dopata prinsa cu mata-n sac. sa va fie rusine ca jigniti atatia romani cumsecade pentru o trisoare nasoala si fara clasa
Din 30 de comentarii cate sunt pe articol, tu ai jumatate, toate plina de ura si eu am nevoie de terapie ?! :)) mda...
pe ce lume traiesti? se ia, se castiga cu ajutorul lui, se elimina rapid si nu se descopera. de-aia s-a declarat madam halepu "tradata" cand a fost prinsa - ca cine i-a dat liber la "prizat" s-a tepuit crunt (fusese recent controlata si au "mers la sigur"). intreb iar: de ce a divortat, brusc, ala si nu a mai vrut nici sa auda de ea de atunci? raspunde-ti simcer la intrebare - ca sa nu mai crezi in povesti cu neprihanite scoase de clanul de maki PS intrabare ajutatoare: tu cand iei algocalmin astepti efect rapid pe o perioada scurta sau sa nu mai ai dureri tot restul vietii?
Deci asta e. Atunci experții care dădeau interviuri pe avest site vorbeau prostii. Dar dacă iese după 10-16 ore din corp, atunci nu trece și efectul după 10-16 ore? Sau are efect și după ce iese din corp?
habar n-ai! "Roxadustat, which has been detectable since 2017, has an elimination half-life of 10-16 hours, making it hard for the anti-doping controllers to catch potential cheats." https://www.reuters.com/sports/cycling/banned-blood-booster-challenge-anti-doping-authorities-expert-2023-07-20/
Nu am de unde să știu ce cantitate a luat, dar Roxadustatul iese după vreo juma' de an din corp. Deci, dacă ar fi luat o cantitate mai mare, ar fi fost găsită o cantitate mai mare în corp. Ea a fost testată cam la 2 săptămâni, deci nu avea când să iasă Roxadustatul din corp dacă lua o doză mai mare.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.