SPORTURI  »  BASCHET  »  PRE-SEZON NBA

Mavericks pierde la 30 de puncte diferenţă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 octombrie 2009 00:00

Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 66-96 (meci din pre-sezon)

Dallas Mavericks a pierdut întîlnirea din pre-sezon, de la Cleveland, cu scorul de 66-96. Dacă Mike Brown a rulat majoritatea jucătorilor importanţi, Dallas nu s-a bazat pe aportul a trei vedete: Jason Kidd, Shawn Marion şi Dirk Nowitzki.

Brown a decis să îşi folosească mai mult rezervele, mai ales că în sfertul al treilea, CAVS avea un avantaj de 39 de puncte în faţa lui Mavericks. Ilgauskas şi Maurice Williams au marcat împreună 32 de puncte, au reuşit 13 recuperări şi 11 pase decisive.

"Mi-aş fi dorit să îi folosesc mai mult timp. Am văzut cum au evoluat în primele trei reprize şi mi-a plăcut", a declarat antrenorul Brown (Cleveland).

Pentru oaspeţi, Caroll şi Humphries au fost performerii serii, cu 20, respectiv 17 puncte. Mavericks nu a reuşit să marcheze mai mult de 18 puncte într-o repriză.

"E greu să joci cînd nu ai tot lotul la dispoziţie", a declarat Rick Carlisle (Mavericks).

Dallas începe sezonul cu partida de acasă, împotriva celor de la Washington Wizards, pe 28 octombrie, ora 5.00. O zi mai tîrziu, Orlando îşi va începe programul, pe teren propriu, avîndu-i ca oaspeţi pe Philadelphia 76ers, de la ora 2.00.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat