FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - DINAMO 1-1

Reacția fotbalistului luat de guler de Dorinel Munteanu: „Suntem obișnuiți!”

Articol de - Publicat vineri, 20 septembrie 2024 23:02 / Actualizat vineri, 20 septembrie 2024 23:59

David Maftei, fundașul de la Oțelul Galați, a vorbit la finalul meciului, încheiat cu scorul de 1-1. Jucătorul a povestit ce a simțit atunci când Dorinel Munteanu l-a luat de guler.

Meciul dintre Oțelul Galați și Dinamo, din etapa cu numărul 10 a Superligii, s-a încheiat cu scorul de 1-1.

David Maftei, despre agresiunea lui Dorinel Munteanu: „Așa ne ține în priză

În timpul meciului, Dorinel Munteanu l-a luat de guler pe fotbalist și l-a tras spre el, deoarece greșise o minge.

+9 FOTO

Maftei a declarat că nu este nicio problemă și că datorită metodelor lui Dorinel jucătorii rămân concentrați în toate cele 90 de minute.

„Echipa a muncit foarte mult, am început prima repriză bine, la fel și a doua. Am venit peste ei, ne-am creat ocazii, dar scorul a fost 1-1, asta este.

Fundaș dreapta, stânga același lucru, pentru mine nu e nicio diferență. Doar că joc pe picior invers. Noi muncim foarte mult, la meci încercăm să dăm 100%.

(n.r. Ce ți-a spus Dorinel Munteanu?) Să fac mai mult, nu e nicio problemă, suntem obișnuiți, așa ne ține în priză, așa suntem concentrați la fiecare fază.

Nu cred că acum e important clasamentul, trebuie să luăm fiecare meci în parte și să luam câte trei puncte la fiecare meci”, a declarat fotbalistul la finalul meciului.

Clasamentul actual al Superligii

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”