FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Adevăratul motiv pentru care Dinamo a ratat cel mai important transfer! Andone e sincer: "Băi, ai luat-o razna?"

Articol de GSP - Publicat luni, 16 ianuarie 2017 20:24

Ioan Andone a anunțat a anunțat motivul pentru care Florin Cernat nu a mai ajuns la Dinamo și care a fost suma de transfer cerută de FC Voluntari în schimbul mijlocașului care în martie împlinește 37 de ani. 

"Cernat nu a venit la noi din alte motive. Nu s-a pus problema de salariu. Voluntari ne-a cerut o sumă de transfer.

Mai mult de 500.000 de euro. Ce puteam să-i zic lui Negoiță? Are aproape 37 de ani și era în ultimele 6 luni. Păi cred că-mi zicea «Băi, ai luat-o razna? »

Eu aveam nevoie de el. Ne-am uitat și la Eric, și la Sânmărtean. Dar Cernat era prima opțiune. Dar nu în condițiile astea", a zis Andone la TV Digi. 

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Imaginile primăverii în peluză! 25.000 de fani au călătorit peste 500 de kilometri pentru o deplasare istorică
Campionate
Imaginile primăverii în peluză! 25.000 de fani au călătorit peste 500 de kilometri pentru o deplasare istorică
„Perla” Rapidului s-a săturat: ori joacă mai mult, ori forțează plecarea!
Superliga
„Perla” Rapidului s-a săturat: ori joacă mai mult, ori forțează plecarea!
Din Superligă, la retrogradare în Liga 2! Cum explică transferul neașteptat: „Decât acasă...”
Liga 2
Din Superligă, la retrogradare în Liga 2! Cum explică transferul neașteptat: „Decât acasă...”

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”

În sfârșit! După 16 ani, au reluat lucrările la „colosul uitat” » Imagini de pe șantierul unui stadion unic


Comentarii (38)
1892654167633692
Stan Nelu  •  17 Ianuarie 2017, 13:25

Adevaratul motiv pt care Dinamo rateaza transferirile e doar unul singur: TRANSFERURILE SE FAC PE BANI !!!!

138672209828437
Gelu Oanca  •  17 Ianuarie 2017, 11:17

Si daca teai uitat la Eric de ce nu il luati ca nu ai un mijlocas ca el.

bratia2003
bratia2003  •  17 Ianuarie 2017, 09:25

Cred ca Eric este "peste" cei doi. Sunt ei romanii nostri dar cand e vorba de ce randament ar da fiecare, eu l-as alege pe pe Eric.

Vezi toate comentariile (38)
Comentează