FOTBAL  »  Superliga  »  PLAY-OFF

Basarab Panduru a analizat primele etape: „Nu au echipă de play-off”

Basarab Panduru (54 ani) a vorbit despre șansele din acest sezon ale celor de la Dinamo, trupă care a remizat aseară la Sfântu Gheorghe, scor 1-1.

Articol de - Publicat duminica, 28 iulie 2024 19:53 / Actualizat duminica, 28 iulie 2024 20:43

Cele două echipe și-au împărțit momentele bune. Sepsi a controlat prima repriză, deschizând scorul prin Florin Ștefan în minutul 29, în timp ce „câinii” au preluat inițiativa în partea a doua, egalarea survenid în minutul 74. Petru Neagu, introdus pe teren cu două minute mai devreme, a fost servit perfect de Ahmed Bani, finalizând cu o execuție de vârf veritabil.

Basarab Panduru consideră că formația în alb și roșu ar trebui să fie scutită de grijile retrogradării, însă play-offul este un obiectiv nerealist. Pe lângă remiza de la Sfântu Gheorghe, Dinamo a mai bifat un eșec (2-3 cu CFR Cluj) și o victorie pe „Arcul de Triumf” (4-1 în fața celor de la Petrolul Ploiești)

Basarab Panduru: „Dinamo nu ar trebui să fie în ultimele patru”

„Antrenorul este de anul trecut, cunoaște deja echipa, campionatul și jucătorii, care sunt deja de ceva timp la Dinamo. Homawoo, Abdallah, de la Politic aștept mai mult, Gnahore, Selmani în față.

După părerea mea, au o echipă care nu ar trebui să fie în ultimele patru, dar nici de play-off nu prea cred”, a spus Basarab Panduru la Prima Sport.

„Începe bine și ca rezultate, dar și prima repriză din meciul cu CFR e de ținut minte. Și meciul acesta e de ținut minte. Dinamo are vână în acest start de campionat. Jucătorii aleargă, se demarcă”, declara Panduru imediat după victoria celor de la Dinamo cu Petrolul, în care au marcat Abdallah, Cîrjan, Politic și Selmani, toți jucătorii din ofensiva lui Zeljko Kopic.

Pentru Dinamo, urmează partida cu Gloria Buzău, care se va disputa vinerea viitoare, de la ora 22:)0, pe „Arcul de Triumf”. Trupa lui Prepeliță a surprins în etapa trecută, obținând prima victorie în elita fotbalului românesc, după o pauză de mai bine de 15 ani.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Rezultat șocant în Liga Națiunilor » Georgia și-a zdrobit adversara, o națională prezentă la Euro 2024: „Fiasco, rușine! Cea mai slabă prestație din istorie”

„Domnule Ion Țiriac, ați primit pensia recalculată?” » Răspunsul miliardarului pentru GSP: „Mi-e rușine să spun! Scuzați-mă...”

Simona Halep și proaspăta soție a lui Ianis au atras toate privirile la evenimentul de la Academia lui Hagi