FOTBAL  »  Superliga  »  DATORII

A sărit în sprijinul colegilor: „Eu am primit banii, colegii nu. Nu-i normal! Ori luăm toți la fel, ori nu mai luăm”

Calcan (dreapta), într-un duel cu Găman / FOTO: Imago
Calcan (dreapta), într-un duel cu Găman / FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 aprilie 2021 18:31 / Actualizat duminica, 18 aprilie 2021 18:31

Andreas Calcan (27 de ani) s-a plâns de situația financiară de la Poli Iași, imediat după remiza cu FC Argeș, scor 0-0, din prima etapă a play-out-ului. 

Poli Iași este pe loc retrogradabil după prima etapă din play-out. Dificultățile nu sunt doar pe plan sportiv. Conducerea a plătit o parte din salariile restante, dar nu către toți jucătorii, după cum dezvăluie Calcan. În aceste condiții, antrenorul Nicolo Napoli are de gestionat o situație extrem de grea. 

Calcan, despre problemele de la Poli Iași: „Nu-i corect!”

„Cu banii nu ştim nimic. S-au făcut nişte plăţi preferenţiale, nu s-a dat la toată lumea. Nu-i corect! Când ai trei copii şi dai la doi, celălalt plânge, nu? Nu-i normal. Nu ştiu cine a făcut plăţile, nu ştiu cum s-au împărţit banii. Eu, din fericire, am primit, dar sunt câţiva colegi care nu au primit şi din punctul meu de vedere nu e corect. Ori luăm toţi la fel, ori nu mai luăm”, a spus Calcan, conform TV Telekom Sport. 

Citește și alte știri despre fotbalul din Liga 1: 

FOTO Fază complicată în FC Argeș - Poli Iași » Gazdele au cerut penalty, arbitrul a dat „galben” pentru simulare

EXCLUSIV Se naște o nouă mare rivalitate în play-off? Replica șefilor lui Sepsi: „Nu suntem ciobani! M-a dezamăgit”

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Rapid a prezentat supertransferul anunțat în exclusivitate de GSP » Un motiv în plus ca fanii giuleșteni să vină la sală!
Handbal
Rapid a prezentat supertransferul anunțat în exclusivitate de GSP » Un motiv în plus ca fanii giuleșteni să vină la sală!

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează