FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

"Cîinii" împrumutaţi la Corona au avut probleme la amicalul cu Dinamo: "Îmi venea să le pasez foştilor colegi" :D

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 iunie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 30 iunie 2013 10:14

Împrumutaţi la Corona, mijlocaşul Raphael Stănescu şi atacantul Valentin Balint au mîncat pămîntul cînd au fost introduşi pe teren pentru a-i demonstra lui Mulţescu că s-a înşelat în privinţa lor.

Stănescu a făcut lumină în jocul braşovenilor, iar Balint a fost foarte activ, punîndu-l des la treabă pe Naumovski. "A fost ciudat să joc împotriva lui Dinamo, îmi venea să le cer foştilor colegi să-mi paseze", a spus Stănescu la final.

Corona a cîştigat partida cu 1-0, singurul gol al partidei fiind marcat de Ene în minutul 65. Partida a avut două reprize de 60 de minute.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League
Băluță: „Sunt foarte bucuros că nu vom mai juca în Ghencea!”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”